Sadaļas Sadaļas

Rīgas domes piešķir pirmos pabalstus Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem

Rīgas domes komisija, kas izveidota, lai sniegtu atbalstu Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem un cietušajiem, vienojās par pabalstu piešķiršanas kārtību un nolēma piešķirt pirmos pabalstus 12 bojāgājušo tuviniekiem, informēja Rīgas dome.

Pēc detalizētas juridiskās analīzes nolemts, ka pabalstus piešķirs civilprocesa kārtībā, par pamatu ņemot mantojuma tiesības. Tas nozīmē, ka pabalstus saņems proporcionāli laulātais/laulātā un lejupejošie/augšupejošie radinieki (bērni un vecāki).

„Pagaidām īpaši problemātisku situāciju nav," sacīja komisijas priekšsēdētāja, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa. „Izskatot iesniegumus, iepazīstoties ar datiem no Iedzīvotāju reģistra, genogrammām, notāru apliecinājumiem, maksājumu vai – nepilngadīgajiem – depozītu kontu esamību, komisija vienojās par pirmo 12 bojāgājušo piederīgajiem piešķiramo naudu. Tā kā no dažiem cilvēkiem, kuriem ir tiesības uz pabalstu, nav saņemti iesniegumi un pašlaik nav zināma šo cilvēku atrašanās vieta, viņiem proporcionāli pienākušās summas tika rezervētas. Un, lai gan darbs norisinās raiti un to nodrošina mūsu labākie speciālisti, nav izslēgtas arī iespējamās problēmsituācijas. Tāpēc Labklājības departamenta un Rīgas Sociālā dienesta darbinieki strādā ciešā kontaktā ar Labklājības ministrijas un veikala „Maksima" pārstāvjiem, kuri administrē valsts un komersanta piešķirtos pabalstu līdzekļus."

Komisija arī vienojās par ziedojumu izlietošanu, kas ieskaitīti pašvaldības kontā – mērķziedojumi tiks pārskaitīti norādītajām personām vai proporcionāli sadalīti starp mērķa grupu locekļiem, savukārt lielākais ziedojums – 100 000 eiro no Tallinas pašvaldības, kas adresēts cietušajiem, tiks novirzīts medicīniskās un psiholoģiskās palīdzības nodrošināšanai. Labklājības departaments arī sadarbojas ar vairākām privātajām kompānijām, tostarp komercbankām, kas izteikušas vēlmi atbalstīt cietušos un bojāgājušo tuviniekus.

Komisijas nākamā sēdē ieplānota 14. janvārī.

Jau ziņots, ka novembra nogalē Zolitūdē iebruka veikala „Maxima" ēkas jumts, gājuši bojā 54 cilvēki. Aculiecinieki stāstījuši, ka ēkā strādāja signalizācija, un lielu neizpratni sabiedrībā raisīja tas, ka cilvēki no ēkas netika evakuēti un veikala darbiniekiem esot pavēlēts turpināt darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt