Rīgas domes opozīcijai neizdodas iecere priekšvēlēšanu laikā palielināt algas policistiem un sociālajiem darbiniekiem

Rīgas domes opozīcijas partijas “Latvijas attīstībai” deputāts Viesturs Zeps domes sēdē aicināja kolēģus algu palielināšanai izmantot no rezerves fonda neizmantotos nepilnus divus miljonus eiro. Zepa plāns paredzēja audzēt algas pašvaldības policistiem, amatierkolektīvu speciālistiem, pirmsskolas skolotāju palīgiem, kā arī sociālajiem darbiniekiem.

Rīgas domes opozīcijas deputātiEdgars Kupčs

  Lai gan deputāts ar tādu ideju uz domi devies jau pirms trim mēnešiem, varas partiju vadītajās komitejās tā nav skatīta. Jautājumu izņēma arī no trešdienas, 19.septembra, domes sēdes darba kārtības, jo mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) paziņoja, ka tas nav juridiski pareizi izstrādāts.

  Tas saniknoja opozīciju. "Mēs aicinājām jūs tikai iekļaut jautājumu [domes sēdes darba kārtībā]. Tas jau būtu mazs solītis, ka jūs [varas partijas] puslīdz atklāti varētu pateikt, ka jums interesē, cik lielu atalgojumu saņem šīs amatu kategorijas," teica Zeps, izpelnoties kolēģu aplausus par secinājumu, ka pie varas esošos domniekus pašlaik nekas no tā neinteresē. 

  Rīgas mērs Ušakovs uz to ironiski atjautāja, vai "vēl kāds no Saeimas deputātu kandidātiem gribētu piedalīties debatēs". Ušakovam tikpat ironiski atbildēja "Vienotības" deputāts Vilnis Ķirsis: "Lai arī pats nekandidējat, tomēr esat uz visām autobusu pakaļām. Bet ne tikai uz pakaļām var redzēt jūsu sejas – tās ir arī pašvaldības simtprocentīgi apmaksātos laikrakstos." 

  Ķirsis rādīja izdevumu "Centrāltirgus Vēstis", kurā plaši publicējies pašlaik ar Rīgas domi nesaistīts Saeimas deputāts no "Saskaņas".

  "Vienotība" aicinājusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju izvērtēt, vai tas nav uzskatāma par aģitācijas pārkāpumu un vai nav notikusi domes administratīvo resursu izšķērdēšana. 

  Savukārt deputāte Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija) ar liekulību un nožēlojamu drosmes trūkumu raksturoja situāciju, ka priekšvēlēšanu laikā dome neskata iepriekš komitejās atbalstītus jautājumus, kuru vētīšana domes sēdē varētu raisīt plašas diskusijas.

  Pirms nedēļas gan domes vairākuma atbalstu guva varas partiju ierosinājums piešķirt jaunas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā valstij piederošās bērnu slimnīcas un bāriņtiesas darbiniekiem. Opozīcija tādu domu saistīja ar vēlēšanu tuvumu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti