Panorāma

Partijas sāk sarunas

Panorāma

Augstākā tiesa gadā atceļ ap 15% bāriņtiesu lēmumu

RD opozīcija pārceļas uz Saeimu

Rīgas domes opozīcija pārceļas uz Saeimu; jaunpienācēji gatavi darbam pašvaldībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

13.Saeimas vēlēšanas nesušas būtiskas izmaiņas ne vien parlamenta sastāvā, bet arī Rīgas domē (RD). Trešā daļa galvaspilsētas domes opozīcijas jau drīzumā pametīs savas vietas, lai turpmāk darbotos Saeimā. Viņu vietu ieņems tie deputāti, kuri 2017.gada pašvaldību vēlēšanās palika uzreiz aiz svītras.  

Rīgas domes valdošās varas sastāvu Saeimas vēlēšanas mainījušas maz. Parlamentā iekļuvusi vien “Saskaņas” deputāte Regīna Ločmele-Luņova, kura 12. Saeimā jau darbojās kā deputāte, bet nolika mandātu pēc tam, kad parādījās aizdomas par viņas reiz vadītā apsardzes uzņēmuma iesaisti vērienīgā pievienotās vērtības nodokļa shēmā.

Pagājušajā vasarā Ločmele-Luņova sekmīgi piedalījās pašvaldību vēlēšanās, bet tagad, kad atkal ievēlēta Saeimā, viņas vietu Rīgas domē ieņems ilgstošs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābējs Artūrs Hroļenko, kurš pats par to uzzinājis tikai otrdien.

“Šodien gandrīz vai mašīnai izsitu lūku ar galvu, kad sadzirdēju pa radio,” viņš atzina.

Hroļenko vārds pirms pašvaldību vēlēšanām visskaļāk izskanēja, kad uz dažādiem numuriem pienāca it kā VUGD komandiera Jura Blūzmaņa sūtīta ziņa ar aicinājumu vēlēšanās atbalstīt “Saskaņu” un Hroļenko. Abi gan noliedza, ka ir ar šīm ziņām saistīti, un Hroļenko stāstīja, ka vēl joprojām nezina, kas tās sūtījis. Darbam domē viņš esot gatavs.

“Esmu sekojis līdzi domes sēdēm, visu skatījies, klausījies, esmu lietas kursā, kas tur notiek. Visu savu dzīvi nodarbojos ar ugunsdrošību, drošību, tās būtu manas spēcīgākās jomas,” sacīja Hroļenko.

Bet pamatīga rotācija gaidāma Rīgas domes opozīcijā. No tās deputātiem Saeimā ievēlēti 10 jeb trešā daļa.

Lielākās pārmaiņas skars Jaunas konservatīvas partijas (JKP) Rīgas domes frakciju, jo uz Saeimu kandidēja visi deviņi tās deputāti. Ievēlēti tika septiņi, un attiecīgi septiņi jauni arī nāks vietā.

Tie ir Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Druvis Kleins, Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrības valdes priekšsēdētājs Imants Keišs, Valsts zemes dienesta analītiķis Māris Grīnbergs, Liepājas simfoniskā orķestra grupas koncertmeistars Mārcis Kūlis, Valsts probācijas dienesta vecākais speciālists Pēteris Aglonietis, kā arī juristi Jānis Ozols un Valters Bergs.

Abi pēdējie un vēl vairāki citi no nākamajiem Rīgas domes deputātiem kandidēja arī šajās Saeimas vēlēšanās, bet nesekmīgi. Pārņemt partijas biedru darbus Rīgas domē visi esot gatavi, jo jau ilgstoši sekojuši līdzi frakcijas darbam.

“Jau iepriekš mēs esam aicināti uz domes sēdēm, skatījušies, kā tas notiek, tikai no otrā stāva, tā ka principā ir zināmas gan šīs iesāktās lietas, gan arī, kādā veidā noris domes sēdes,” sacīja nākamais RD deputāts no JKP Valters Bergs.

“Tajā pozīcijā, kur mēs esam, tas ir, opozīcijā, mums ir svarīgi kontrolēt un pieskatīt, ko dara pozīcija. Bet neapšaubāmi gribas ne tikai pieskatīt, lai neizķēza naudu, bet arī kaut ko panākt Rīgai,” par darāmajiem darbiem sacīja nākamais RD deputāts no JKP Jānis Ozols.

Divu Saeimā ievēlēto “Latvijas attīstībai” Rīgas domes frakcijas deputātu Jura Pūces un Mārtiņa Bondara vietas ieņems partijas jaunatnes nodaļas vadītājs Edgars Lejnieks un uzņēmējs Andris Bačkurs, kurš arī mēģināja iekļūt 13.Saeimā, bet nesekmīgi. Arī šie nākamie deputāti jau ilgstoši esot līdzdarbojušies frakcijas darbā.

“Mēs pagājušogad aktīvi cīnījāmies un iestājāmies par Āgenskalna tirgus nākotni un to mēs tikai turpināsim. Manuprāt, būtu produktīvāk Saeimā darboties, bet es nemetu plinti krūmos,” sacīja Andris Bačkurs.

Uz 13.Saeimu kandidēja arī vairāki Rīgas domes deputāti no Nacionālās apvienības un “Jaunās Vienotības”, bet parlamentā neiekļuva un darbu pašvaldībā turpinās.   

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
13 vietas Attīstībai/Par!
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti