Sadaļas Sadaļas

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumus pildīs Edijs Pelšs

Par Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides departamenta direktora pienākumu izpildītāju iecelts līdzšinējais Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas vadītājs Edijs Pelšs, informēja pilsētas domē. 

Pelšs par pienākumu izpildītāju iecelts, 9. aprīlī, ar Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (“Attīstībai/Par!”) rīkojumu.

Pelšs ieguvis bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā un maģistra grādu valsts pārvaldē. Kopš 2007. gada strādājis dažādās Rīgas pašvaldības iestādēs un uzņēmumos, piemēram, 2015. gada decembrī vadījis jaunizveidoto Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldi un nodrošinājis veiksmīgu šīs struktūrvienības darbu. Bijis SIA “Rīgas dzemdību nams” valdes locekļa pienākumu izpildītājs, Ziemeļu izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks un izpilddirektora pienākumu izpildītājs. Pelšs ir Rīgas pilsētas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa komisijas (“līdzdalīgās budžetēšanas”) priekšsēdētājs.

Par pienākumu uzticēšanu un tuvākajiem plāniem pilsētas attīstībai Pelšs norādīja: “Esmu gatavs uzņemties jaunus izaicinājumus un aktīvi strādāt, lai pilsēta izskatītos labāk un tajā būtu gan patīkamāk, gan veselīgāk dzīvot. Jāgatavo jauna mājokļu politika galvaspilsētai un jāturpina departamenta iesāktais darbs pie pašvaldības mājokļu renovēšanas un pieejamības paplašināšanas, mazinot rindas. Turpināsim darbu pie ūdeņu un gaisa piesārņojuma mazināšanas. Drīz sāksies peldsezona un departamentam būs jāpārņem pašvaldības oficiālo peldvietu apsaimniekošana. Savukārt līdz vasaras beigām mums jāizveido reāla un realizējama rīcības programma gaisa kvalitātes uzlabošanai, kā arī jāstrādā pie pašvaldības šķiroto atkritumu laukumu izveidošanas.” 

Savukārt Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (“Par!/Progresīvie”) norādīja: “Šobrīd ir skaidrs, ka Aļeksejenko amatā neatgriezīsies, jo veiktie pārkāpumi ir nopietns iemesls pārtraukt darba attiecības. Lai formāli to izdarītu, jāgaida tiesas lēmumi, tādēļ nepieciešams stiprināt departamenta vadības komandu. Vienlaikus vēlos uzsvērt, ka mums nav pretenziju pret līdzšinējās direktora pienākumu izpildītājas Ingas Gulbes darbu, palīdzot sagatavot ļoti pārdomātu šī gada budžetu, kurā tēriņi novirzīti kritiski svarīgiem ieguldījumiem.” 

8. aprīlī domes Finanšu un attīstības lietu komitejas deputāti atbalstīja domes lēmumprojektu, kas paredz atbrīvot Aanatolija Aļeksejenko ("Gods kalpot Rīgai") no Mājokļu un vides departamenta direktora amata, iestājoties nosacījumam, ja sakarā ar vienu no pašvaldības iesniegtajām prasībām tiesa pieņems spriedumu par darba līguma izbeigšanu ar Aļeksejenko. Par lēmumu vēl jālemj Rīgas domes sēdē.

KONTEKSTS:

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis ("Par"/"Progresīvie") 2021. gada janvāra vidū atstādināja no amata Mājokļu un vides departamenta direktoru Aļeksejenko. Domes vadība saredz interešu konfliktu un iespējamu fiktīvu nodarbinātību, departamentā algojot gan savu bijušo, gan arī esošo dzīvesbiedri. Ierosinātas divas disciplinārlietas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt