Rīgas domes komiteja vēl netiek līdz jautājumam par Jakrina atbrīvošanu; Ušakova uzticību nav zaudējis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc četru stundu spriešanas Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti ārkārtas sēdē vēl netika līdz jautājumam, kura dēļ vispār sēde tika sasaukta - proti, līdz opozīcijas prasībai atbrīvot no darba Satiksmes departamenta vadītāju Emīlu Jakrinu. Domnieku neapmierinātību raisījis gan Valsts kontroles revīzijā atklātais par neprasmīgo ielu apsaimniekošanu, gan kritiskā situācija ar bedrēm.

Rīgas domes komiteja vēl netiek līdz jautājumam par Jakrina atbrīvošanu; Ušakova uzticību nav zaudējis
00:00 / 03:48
Lejuplādēt

Pirms nedēļas Valsts kontrole nāca klajā ar revīzijas ziņojumu, kurā atklājās, ka divu gadu laikā Rīgas transporta nozarē ieguldījusi 441 miljonu eiro, bet liela daļa naudas iztērēta nelietderīgi. Turklāt gandrīz desmit miljonu eiro izlietojums pat nav izsekojams. Savukārt šonedēļ Rīgas domei nācies atzīt, ka situācija ar bedrēm galvaspilsētas ielās ir kritiska.

Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis ("Vienotības") komitejas ārkārtas sēdē piektdien pieprasīja pašvaldības darbinieku skaidrojumu par revidentu atklāto un tam sekojošu Jakrina atbrīvošanu.

"Jakrina kungs, vienīgais, ko viņš var pateikt: "Dodiet mums vairāk naudu!" Savukārt to pašu naudu, kas viņam ir iedota, viņš jau hroniski nespēj iztērēt. (..) Nu, skaidrs, ka cilvēks vai nu nemāk, vai negrib, vai kādu citu iemeslu, kāpēc viņš netiek galā ar šo situāciju, un vienīgais, ko es redzu, ir nomainīt pret kādu, kurš grib un spēj," saka Ķirsis.

Tomēr vairākas stundas ilgajā Satiksmes komitejas sēdē paguva tikai sākt runāt par Valsts kontroles atklātajām nepilnībām Rīgas ielu apsaimniekošanā. Opozīcijas dusmas raisīja komitejas vadītāja izšķiršanās neuzaicināt izteikties pašu Valsts kontroli. Tikmēr par revidentu darbu viedoklis komitejā bija arī atbildīgajam par satiksmi – Jakrinam.

"Ziniet, šeit Valsts kontrole, protams, zināmā mērā nodarbojas, manuprāt, ar politiku, ar jautājumiem, kas nav, kā lai saka, viņu redzeslokā diskutējami - tas ir par naudas līdzekļu sadalījumu katrā konkrētajā pašvaldībā, šinī gadījumā Rīgā," savu viedokli pauž Jakrins.

Valsts kontroles iebildes ar emocionālu runu komitejā noraidīja arī tās priekšsēdētājs Vadims Faļkovs ("Saskaņa"). Par Satiksmes departamenta šefa Jakrina atbrīvošanu gan Faļkovam viedokļa piektdien nebija, sakot, ka komiteja lēmumu pieņems pēc ziņojuma noklausīšanās.

Jakrins pats uzskata, ka ar pienākumiem galā tiek: "Es atļaušu mani vērtēt manam darba devējam - Rīgas domes priekšsēdētājam.(..) Ielu stāvoklis, protams, nav labs, it sevišķi atsevišķās ielās un atsevišķos posmos viņš ir īpaši kritisks. Tas, ko mēs darām, mēs principā strādājam tādā absolūti minimālā robežā, lai pavasarī visas bedres aizlāpītu."

Arī Rīgas mērs Nils Ušakovs  ("Saskaņa") uzskata, ka Jakrins nav jāatbrīvo: "Ņemot vērā gan šodienas komitejas [sēdes] gaitu, gan arī iepriekš paveiktos un arī diemžēl nepabeigtos darbus, tomēr tā bilance ir, ka Jakrina kungam, manuprāt, vajadzētu turpināt strādāt."

Tikmēr pats Ušakovs piektien saņēmis kārtējās divas vēstules no nesenā Rīgas domes opozicionāra un pašreizējā pašvaldību lietu ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!"). Ministrs prasa paskaidrot Valsts kontroles revīzijā atklāto, kā arī to, kāpēc Rīga nav iztērējusi gandrīz 20 miljonu eiro valsts dotācijas ielām.

KONTEKSTS:

Līdz ar biežām gaisa temperatūras svārstībām pēdējās dienās ievērojami pasliktinājies Rīgas ielu stāvoklis un uz brauktuvēm izveidojušās dziļas bedres, kurās daudzi autovadītāji sabojājuši savus spēkratus. Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) iepriekš bija norādījis, ka Rīgas pašvaldība no valsts mērķdotācijām ceļu uzturēšanai nav izlietojusi 19 miljonus eiro, tāpēc sūdzēšanās par finanšu trūkumu ielu remontiem ir tikai atruna. Rīgas domes Satiksmes departamentā gan pastāstīja, ka līdzekļi jau ir rezervēti dažādiem projektiem.

Valsts kontroles revīzijas ziņojums vēsta, ka Rīgā netiek domāts par gājējiem un velosipēdistiem. Tāpat revidenti ir noskaidrojuši, ka divos gados Rīgas transporta nozares attīstībai bija pieejams 441 miljons eiro, bet liela daļa naudas ir iztērēta neefektīvi. Savukārt nelietderīgi izlietoti vairāk nekā pieci miljoni eiro, bet deviņu miljonu tēriņi nav izsekojami. Kā spilgtu neefektīvu tēriņu piemēru Valsts kontrole min arī 2012. gadā atklāto “Park&Ride” autostāvvietu. No 2014. līdz 2017. gadam tā izmantota tieši 28 reizes jeb vidēji 0,02 reizes dienā.

Ušakovs revidentiem atbildējis, ka padoto vainu nemeklēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti