Rīgas domes komiteja netiek skaidrībā par Ždanokas un dzejnieka viesošanos skolā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Vai skolai vajadzētu pieļaut situāciju, ka dzejnieku uz literatūras stundu atved politiķis - šādu jautājumu ceturtdien skatīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja. To aktualizēja gadījums Rīgas 71.vidusskolā, ko medijos publicētā rakstā aprakstīja šīs skolas absolvents.  

„Daži krievu skolu direktori Latvijā nesaskata neko nepareizu bijušās PCTVL un „Saskaņas centra” partiju pārstāvju aicināšanā uz sarunām ar devīto klašu skolēniem, viņi nesaskata problēmas piespiest skolēniem klausīties Tatjanas Ždanokas politiskās lekcijas fizikas, matemātikas, latviešu valodas, angļu valodas vai arī dzimtās valodas stundu vietā,” tā augustā portālā diena.lv publicētā rakstā vēstīja jaunietis Anatolijs Bragars, kurš šogad absolvēja Rīgas 71.vidusskolu.

Rīgas domes Izglītības departamenta vadītāja vietnieks Ivars Balamovskis pastāstīja, ka departaments noskaidroja - 2010.gadā patiešām šajā skolā literatūras stundas laikā ir viesojusies Eiroparlamenta deputāte Tatjana Ždanoka, kura tagad ir Latvijas Krievu savienības līdere, un līdzi atvedusi kādu dzejnieku Trapezņikovu.

Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte („Vienotība”) uz  jautājumu, kāpēc rīkots tieši šāds pasākums un kas ir noslēpumainais Trapezņikovs,  Izglītības komisijas sēdē skaidru atbildi tā arī nesaņēma.

Rīgas 71.vidusskolas direktora vietnieces Sandra Ķēniņa un Vita Solovjova savukārt stāstīja, ka dzejnieku aicināja dzimtās valodas metodiskā komisija un tas bija radošs pasākums.

Skolas vadības pārstāves arī uzsvēra, ka šis bijis vienīgais gadījums, kad kāds politiķis ticies ar skolēniem. Solovjova uzskata, ka rakstīt publikāciju skolas absolventu mudinājuši personīgi iemesli, viņš esot pametis skolu ar rūgtām izjūtām.

Viņš gribēja būt labākais, visu laiku konkurēja ar savu klasesbiedri, kas izcīnīja trīs apbalvojumus, godalgotas vietas olimpiādēs,” skaidroja Solovjova.

Tomēr, kas tieši runāts literatūras alternatīvajā stundā, kurā Ždanoka atveda uz skolu Trapezņikovu, nav zināms. Ar vēstules autoru, skolas absolventu Anatoliju Bragaru Latvijas Radio neizdevās sazināties, un arī Ždanoka bija aizņemta.

Tomēr Rīgas domes deputāte Ēlerte uzsver, ka šādiem gadījumiem būtu jāpievērš uzmanība.

„Es domāju, ka te tāda nedaudz komiska aina. Ir kāds dzejnieks G.Trapezņikovs, ko nezina ne šīs skolas pārstāvji, ne komitejas locekļi. Un, lai šis dzejnieks ierastos skolā, viņu ieved Tatjana Ždanoka. Un loģiski mans jautājums bija - ja pārējās 30 nedēļās deputāti pie rokas ar Trapezņikovu vai kāda cita nosaukuma nezināmu dzejnieku staigātu pa skolām, tas nebūtu labi?” pauda Ēlerte.

Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadītāja vietnieks Ivars Balamovskis komitejas deputātiem norādīja, ka šādu gadījumu noteikti nevarot attiecināt uz skolām kopumā, rakstā esot pausts tikai viena cilvēka personisks viedoklis.

„Katrai skolai, protams, ir savs darba plāns, kādā veidā notiek ne tikai mācību stundas, bet arī pasākumi. Protams, pilnībā var piekrist, ka politiska aģitācija izglītības iestādēs, un tajā skaitā mācību procesu laikā, nav pieļaujama. Pilnībā tam varam piekrist. To, kas konkrēti notika 2010.gadā,  es nevaru konkrēti komentēt,” atzina Balamovskis. 

Izglītības, kultūras un sporta komiteja sēdes beigās pieņēma zināšanai departamenta sagatavoto informāciju un komisijas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane ("Gods kalpot Rīgai") novēlēja Rīgas 71.vidusskolai sekmes tālākajā darbā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti