Rīgas domes komisija atbalsta trīs skolu likvidāciju

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti ceturtdien atbalstīja jaunus vispārējās izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumus, kā rezultātā likvidēs trīs skolas, informēja domē.

Deputāti norādīja, ka izvirzītais mērķis skolu tīkla reformā ir sekmēt pēctecīgas vispārējās pamatizglītības pieejamību un kvalitatīvas vispārējās vidējās izglītības piedāvājumu. Samazinoties skolēnu skaitam, no 2022. gada 1. septembra ir iecerēts likvidēt Rīgas 65. pamatskolu, to pievienojot Rīgas Lietuviešu vidusskolai. Šādu lēmumu deputāti pamato ar Rīgas Lietuviešu vidusskolas audzēkņu skaita pieaugumu un labiem skolēnu mācību sasniegumiem. Turpmāk Rīgas Lietuviešu vidusskolā ir plānots īstenot abu skolu vispārējās izglītības programmas.

Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē norādīja, ka, apvienojot skolas, tiks nodrošināta laba pārvaldība, paplašināts vispārējās un interešu izglītības programmu piedāvājums, kā arī lietderīgi izmantoti skolu personāla un ēku resursi.

Tāpat no 2022. gada 1. septembra tiek plānota Rīgas 14. vidusskolas likvidācija, vispārējās izglītības programmu pēctecību nodrošinot Rīgas Raiņa vidusskolai un Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskolai. Rīgas domē informēja, ka lēmums pieņemts, ņemot vērā analizētos datus un apstākļus par skolas darbu, kā arī nodrošināto izglītības kvalitāti kopumā. Vienlaikus izvērtēta skolēnu skaita dinamika vairāku gadu griezumā, skolēnu mācību sasniegumi, centralizēto eksāmenu rezultāti, kā arī skolas ēku izmantošanas iespējas.

Likvidācija gaida arī Rīgas 18. vidusskolu, un arī šīs skolas vispārējās izglītības programmu pēctecību nodrošinās Rīgas Raiņa vidusskola.

Apvienojot skolas, pedagogiem un tehniskajiem darbiniekiem tiks piedāvāts darbs citās Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs, tādējādi risinot vakanču jautājumu skolās. Tāpat pēc ēku atbrīvošanas tajās varētu nodrošināt citas pašvaldības funkcijas vai piedāvāt telpu iznomāšanu privātajam sektoram.

Par Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu optimizēšanu tuvākajā Rīgas domes sēdē vēl lems deputāti.

Turpinot vidusskolu tīkla sakārtošanu pilsētā saskaņā ar skolu tīkla optimizācijas rīcības virzieniem un galvenajiem uzdevumiem, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti drīzumā skatīs arī jautājumu par septiņu Rīgas pašvaldības skolu izglītības pakāpju maiņu, kas no 2022. gada 1. septembra varētu pildīt pamatskolas funkcijas.

Tāpat iecerēts lemt par papildu atbalstu pamatskolu izglītības kvalitātes nodrošinājumam. Turpināsies arī speciālās izglītības programmu īstenošana vairākās vispārizglītojošajās skolās.

KONTEKSTS:

Pēc daudzu gadu diskusijām Latvijā 2020. gadā tapa Izglītības un zinātnes ministrijas gatavota skolu tīkla reforma. Tajā ir noteikti jauni kritēriji par minimālo skolēnu skaitu vidusskolās. Izglītības un zinātnes ministrijas informatīvais ziņojums paredzēja – ja skolēnu skaits ir nepietiekams, vidusskolai pakāpeniski tiek samazināts valsts finansējums. Tāpat tika ņemti vērā dati, kas liecināja par Latvijā pēdējo divdesmit gadu laikā notikušu skolēnu skaita sarukumu par 40 procentiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti