Rīgas domes koalīcijas partija «Progresīvie» prasa ministra Pleša demisiju

Rīgas domes valdošajā koalīcijā ietilpstošā partija "Progresīvie" aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") pieprasīt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša ("Attīstībai/Par!") demisiju saistībā ar Rīgas attīstības plāna apturēšanu.

Rīgas domē "Progresīvie" strādā vienā frakcijā ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, kura pārstāvētā partija "Par!" savukārt Saeimā strādā vienā frakcijā ar Pleša pārstāvēto partiju "Latvijas attīstībai". "Progresīvajiem", "Par!" un "Latvijas attīstībai" bija vienots saraksts Rīgas domes vēlēšanās, tomēr īsi pēc vēlēšanām partijas sastrīdējās tik nopietni, lai izjuktu kopīgā frakcija.

"Progresīvie" nu izplatījuši paziņojumu, kurā Plešam pārmet "šauru grupu interešu aizstāvību", kas būtiski kavējot Rīgas un citu pašvaldību attīstību un Latvijas izaugsmi. Pleša darbība esot "klaja kaitniecība", tāpēc "Progresīvie" aicina Kariņu pieprasīt ministra demisiju.

Partijas skatījumā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmums apturēt Rīgas teritorijas plānojumu apstādināšot desmitiem miljonu investīciju piesaisti Latvijas galvaspilsētai.

"Progresīvo" valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs pārmet, ka Plešs "skaidri lobē azartspēļu biznesa intereses" un esot pārsniedzis ministram dotās pilnvaras. Rīgas domes deputāts uzskata, ka galvenie ministra iebildumi par azartspēļu ierobežošanu Rīgā ir nepieņemami, jo šī biznesa darbības būtiska ierobežošana ir jaunās "pārmaiņu koalīcijas" skaidra politiskā apņemšanās, teikts paziņojumā.

"Progresīvie" sūkstās, ka ministrija aizkavē Rīgas sagatavoto noteikumu saskaņošanu, ar kuriem tiktu ierobežota jaunu dabasgāzes individuālās apkures sistēmu uzstādīšana. Kossoviča vērtējumā, VARAM turpinot "nesamērīgi aizstāvēt dabasgāzes interesēm izdevīgu skatījumu un līdz pēdējam brīdim kavējas ar atzinumu sniegšanu ieilgušās sarakstēs", tādējādi apliecinot, ka ministrs rīkojoties kādas šaurākas grupas interesēs.

KONTEKSTS:

VARAM ir apturējusi Rīgas teritorijas plānojumu nākamajiem gadiem, jo konstatēta tā neatbilstība likumiem un samērīguma trūkums starp iesaistīto pušu interesēm, preses konferencē iepriekš informēja ministrs Artūrs Toms Plešs. Ministrs vērtēja, ka teritorijas plānojuma izstrāde noslēgusies ar brāķi. 

Saskaņā ar Rīgas domes lemto, Rīgas teritorijā vienlaicīgi spēkā ir divi savstarpēji nesaskaņoti teritorijas plānojumi, kas ir pretrunā likumā noteiktajam, ka valstspilsētās nedrīkst būt spēkā vairāk kā viens teritorijas plānojums. Saskaņā ar Rīgas domes redzējumu vēsturiskajam centram paliktu spēkā vairāk nekā 16 gadus vecais teritorijas plāns, kas grozīts vienu reizi 2013. gadā un kas turpmāk nav ticis pielāgots ne jaunāko normatīvo aktu prasībām, ne arī tas ir ticis saskaņots ar Rīgas teritorijas plānu.

Ministrijas eksperti konstatējuši būtiskus trūkumus Rīgas brīvostas teritorijā Spilvē, teritorijā starp Hapaka grāvi un Daugavgrīvas ielu, kā arī Kundziņsalas ziemeļu daļā, kur noteikts zonējums, kas ievērojami apgrūtinās ne tikai Rīgas brīvostas teritorijas attīstību, bet arī Rīgas un Latvijas ekonomikas attīstību kopumā. Pret to Rīgas domei iebildusi arī Ekonomikas un Satiksmes ministrija.

Rīgas teritorijas plānojumā vietām samazināts pieļaujamā trokšņa līmenis. Tie ir atbalstāmi centieni noteikt stingrākus vides kvalitātes rādītājus, taču, kā atzīmē VARAM, tam neseko pamatots pasākumu kopums, kas ļautu to realizēt, turklāt tie nav īstenojami, neizvērtējot un nesalāgojot lietderības un samērīguma apsvērumus.

Kā nesamērīgu soli ministrs atzīmēja lēmumu par azartspēļu aizliegšanu visā Rīgā, nevis nosakot atsevišķas teritorijas, kā to paredzot likums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt