Dienas ziņas

Zaļā enerģija un siltuma tarifi

Dienas ziņas

Valsts dienestos nav ātro testu

Paužot solidaritāti Ukrainai, virs Rātsnama paceļ karogu

Rīgas domes ēku izgaismos Ukrainas karoga krāsās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai paustu atbalstu Ukrainas suverenitātei un integrācijai Eiropā, pirmdien virs Rīgas domes tika pacelts Ukrainas karogs, bet vakara stundās Rātsnams tiks izgaismots Ukrainas karoga krāsās.

Nedēļā, kas var izrādīties izšķiroša Ukrainai un mieram Eiropā, Rīgas dome vēlas parādīt, par ko iestājas Latvijas galvaspilsēta un tās iedzīvotāji – par valstu un cilvēku tiesībām pašām lemt savus likteņus, pret agresiju un draudiem.

Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko pauž pateicību par Latvijas atbalstu.

“Mēs jums pateicamies par atbalstu šajā sarežģītajā laikā. Mēs ļoti priecājamies, ka notika ne tā, kā plānoja Maskava. Visa pasaule apvienojās, lai noturētu un atbalstītu Ukrainas suverenitāti,” uzsver Miščenko.

“Latvija bija pirmā valsts, kas mums sniedza visa veida atbalstu. Ukraina aizsargā ne tikai savu teritoriju, bet arī Eiropas demokrātiju un vērtības. Ir dažas valstis, kas baidās pateikt stingru “nē” Putinam. Es priecājos, ka Latvija to pateica. Gribu uzsvērt, ka Ukraina nepadosies, mēs cīnīsimies!”

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”) teica: “Ukraiņu tautai ir pašai tiesības veidot savu nākotni. Valstīm, kas ir piedzīvojušas ko līdzīgu, ir jāsolidarizējas.”

Šī nedēļa Rīgā tiks aizvadīta Ukrainas zīmē, plānoti vairāki pasākumi, tai skaitā dievkalpojums aizlūgumam par mieru Ukrainā. Savukārt vasarā plānots uzņemt ukraiņu bērnus.

“Mēs ceram, ka, atbalstot Ukrainas tautu, varēsim dot savu ieguldījumu, lai novērstu traģēdiju,” spriež vicemērs Edvards Smiltēns (Latvijas Reģionu apvienība).

Runājot par nepieciešamo palīdzību, Ukrainas vēstnieks atzina, ka pašlaik visvairāk ir nepieciešams politiskais atbalsts, kā arī ekonomiskais, tehniskais un militārais atbalsts, ko Ukraina jau saņem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti