Sadaļas Sadaļas

Dienas notikumu apskats

VID aptur ar "ss.lv" īpašniekiem saistīta uzņēmuma saimniecisko darbību

Dienas notikumu apskats

Itālija kļūst stingrāka pret patvēruma meklētāju glābējiem

Rīgas domes atbildīgajā komitejā izpaliek lēmumi par ielu remontiem

Rīgas domes atbildīgajā komitejā izpaliek lēmumi par drošību ielu remontu laikā

Spilgta koalīcijas un opozīcijas nostāšanās karojošās pusēs, ne kopēja rīcība iedzīvotāju labā ceturtdien, 3. augustā, bija vēroja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas ārkārtas sēdē. Tā bija sasaukta pēc opozīcijas deputātu iniciatīvas, lai lemtu, kā uzlabot satiksmes dalībnieku drošību galvaspilsētas ielas vērienīgo remontdarbu laikā. Vārdu kaujas trīs stundu garumā beidzās ar neko.

Šovasar pašā Rīgas centrā tiek remontētas vairākas ielas ar augstu gājēju un mašīnu intensitāti. Sociālajos tīklos izplatījušies vairāki video, kuros redzams, kā gājēji cenšas manevrēt caur Rīgas centra remontdarbiem.

Viens no cilvēkiem, kurš savā "Twitter" kontā publicē novēroto, ir Māris Jonovs, kurš arī bija sastopams Rīgas domē, kur opozīcija sasauca ārkārtas Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi par šo jautājumu.

"Rīgas ielas, daudzas ēkas, restorāni, viesnīcas, kafejnīcas, biroja ēkas nav pieejamas cilvēkiem, neapdraudot viņu dzīvību, veselību un nepārkāpjot satiksmes noteikumus," teica Jonovs.

Arī Latvijas Radio novēroja, ka daudzviet gājējiem gar uzraktajām ietvēm pārvietoties ir grūti. Piemēram, blakus Brīvības un Ģertrūdes ielu krustojumam cilvēkiem nākas brist pa smiltīm un šķembām, lai tiktu pie bankomāta. Latvijas Radio apjautātie gājēji šeit gan pārsvarā ir saprotoši.

Sarežģītāka situācija ir uz Elizabetes un Marijas ielu stūra. Šeit vienā ielas pusē ietve norobežota ar lenti un uzrakstu „uz jumta strādā”, savukārt otrā pusē pa rakumiem paiet nav iespējams. Rezultāts – gājēji iet pa brauktuvi bez nekāda norobežojuma, vai arī kā gājējs Ritvars – kāpj pāri lentai.

"Kā jūs redzat - diez kas jau nav, jāiet pa brauktuvi. Es jau jaunāks cilvēks, man vieglāk, bet kad kāds vecs tantuks iet ar savāk pekelēm, vai arī maziem bērniem citreiz ir jāiet, tas nav tik prātīgi, kā tam vajadzētu būt. Mašīnas arī viena otrai spiežas virsū, un kādam cilvēkam var trāpīt. Varēja jau kaut ko bišķi vairāk izdomāt. Varēja varbūt vienu pusi pa priekšu sataisīt un tad otru pusi taisīt, lai nav abas puses reizē, un tad mēs kā Indijā ejam – turpat, kur mašīnas brauc."

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Dambīte Latvijas Radio novēroto Elizabetes un Marijas ielu stūrī skaidro šādi:

"Visticamāk, ka šajā gadījumā ēkas īpašnieks ir pasūtījis kāda veida darbus un nesaskaņojot veicis šo ietves norobežošanu.

Protams, tā informācija ir jāpārbauda, bet tas ir tas, kā man uz pirmo acu uzmetienu izskatās."

Satiksmes departamenta pārstāvjus Rīgas domē iztaujāja arī Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti ārkārtas sēdē, kuru sasauca opozīcijas deputāti.

Sēdes laikā nereti starp deputātiem izcēlās arī strīdi. Opozīcijas deputāts Sandis Riekstiņš pat vienubrīd posās sēdi pamest, jo viņa jautājumam paceltā roka tika ilgstoši ignorēta.

Opozīcijas deputātu galvenie pārmetumi ir nedrošas pagaidu ietves remontu vietās un, viņuprāt, Ministru kabineta noteikumiem neatbilstīgi risinājumi. "Vai, jūsuprāt, principā drīkst uz satiksmes vājāko dalībnieku drošības rēķina? Teiksim tā – ja jums ir jāizvēlas starp satiksmi un cilvēku drošību, sanāk, ka jūs esat izvēlējušies satiksmi," teica opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (''Vienotība").

Dambīte deputātiem atzina, ka remontdarbus noteikti varētu organizēt labāk, tomēr kopumā noteikumi tiekot ievēroti. Dambīte arī norādīja, ka iedzīvotājiem būtu jāpārvietojas pa to ielas pusi, kurā remontdarbi netiekot veikti. Ja jānokļūst ieejā remontdarbu pusē, jāšķērso brauktuve pretī ieejai.

Taču ne visur tas tā ir. Vietām cilvēkiem atvēlēta pusotru metru plata josla starp darbiem un braucamo daļu, kas norobežota tikai ar vadstatņiem, kas, pēc opozīcijas domām, nav gana droši. Tikmēr Satiksmes departaments oponē – arī norobežojošs pagaidu žogs sadursmes gadījumā neko neglābtu, un, pēc viņu domām, pašreizējos apstākļos viss organizēts tik labi, cik iespējams.

''Arī no iedzīvotāju puses - skaidrs, ka kaut kādai daļai nav skaidrs, kā ir tā satiksmes organizācija. Lai gan viņiem ir iespēja iet pa vienu ielas pusi, kur vispār remontdarbi nenotiek, viņi tomēr izvēlas mērķtiecīgi iet pa šo remonta zonu,'' teica Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Edmunds Valpēters.

Komitejas sēde ievilkās vairākas stundas, taču beidzās bez kāda tālāka aktīva rīcības plāna. Deputāti departamentu pārstāvju ziņoto pieņēma zināšanai, taču nekādus citus lēmumus nepieņēma. Komiteja noraidīja opozīcijas ierosinājumu uzdot departamentam novērst drošības draudus un pēc divām nedēļām ziņot par paveikto.

Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") apliecināja, ka uzticas Satiksmes departamenta vadītājam Emīlam Jakrinam, kuram, pēc opozīcijas deputāta Ķirša iepriekš teiktā, būtu jāpamet amats.

"Dotajā brīdī tas, ko mēs redzam šajā būvremontā, tie darbi ir nesalīdzināmi labāk organizēti, nekā ir bijuši pērn. Tam, es pieņemu, visi piekritīs. Ir atsevišķas problēmas atsevišķos posmos, pie kā tiek strādāts. Ja mēs runājam par departamentu, departaments arī ir krietni labojies šajā ziņā," sacīja Ušakovs.

Lielāko daļu remontdarbu pilsētas centrā plānots pabeigt līdz septembra vidum, taču skolu tuvumā visi remontdarbi būšot beigušies līdz 1. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt