Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas varētu pārcelt uz 6. jūniju

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas varētu tikt pārceltas uz 6. jūniju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Līdz šim tika paredzēts, ka vēlēšanas notiks 25. aprīlī, taču koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" izplatības dēļ ieviestās ārkārtējās situācijas dēļ vēlēšanas plānots pārcelt.

Ja ārkārtas vēlēšanu norisi pārcels uz 6. jūniju, tiks mainīts arī kandidātu sarakstu iesniegšanas periods, tam sākoties 1. maijā un noslēdzoties 7. maijā.

KONTEKSTS:

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc sestdien notikušās valdības ārkārtas sēdes paziņoja, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, visdrīzāk, tiks atliktas uz vēlāku laiku. Jautājums par vēlēšanu pārcelšanu aktualizējies saistībā ar nepieciešamību mazināt slimības "Covid-19" izplatību. 

Arī Centrālā vēlēšanu komisija sociālajos medijos norāda, ka Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas plānots pārcelt uz vēlāku datumu, par kuru tiks lemts šonedēļ.

Tāpat vēstīts, ka sākotnēji vēlēšanas bija paredzētas 25. aprīlī, taču pēc tiesas lēmuma tika noteikts, ka Rīgas domes vēlēšanām jānotiek šī gada 2. maijā. Šo tiesas lēmumu Centrālā vēlēšanu komisija vēl var pārsūdzēt.

Latvijā konstatēti jau 34 inficēšanās gadījumi ar "Covid-19".

Piektdien, 13. martā, visā Latvijā spēkā stājās ierobežojumi, kas saistīti ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju. Ārkārtējā situācija valstī izsludināta saistībā ar "Covid-19" izplatību un būs spēkā līdz 14. aprīlim ar mērķi ierobežot infekcijas izplatību. Sestdien valdība lēma ierobežojumus vēl vairāk pastiprināt.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti