Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās balsot varēs tikai klātienē Rīgā

Lai pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām informētu vēlētājus par balsošanas kārtību, jau teju divas nedēļas darbojas Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis. Jautājumi lielākoties ir par iecirkņa maiņu, ko var izdarīt līdz 15. augustam, kā arī par balsošanu ārpus Latvijas, kas šoreiz nav iespējama.

No šodienas var mainīt iecirkni RD vēlēšanāmSintija Ambote

  Līdz šim viens no Centrālajai vēlēšanu komisijai biežāk uzdotajiem neskaidrajiem jautājumiem bijis par to, vai gaidāmajās Rīgas domes vēlēšanās var piedalīties arī personas, kas nav deklarētas Rīgā, bet kurām galvaspilsētā ir īpašums.

  Uz to atbild CVK pārstāve Laura Zaharova: “Tieši no 30. jūlija līdz 15. augustam sākas iecirkņu maiņas iespēja. Un tie vēlētāji, kuri nav deklarēti Rīgā, bet viņiem šajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums, tad viņi šajā periodā var reģistrēties balsošanai Rīgas domes vēlēšanās. Savukārt savu iecirkni ikviens var noskaidrot PMLP e-pakalpojumā vai zvanot uz CVK uzziņu tālruni 67049999.”

  To pašu kārtību var izmantot arī rīdzinieki, kas vienkārši vēlas mainīt sev ērtāku iecirkni. Arī to CVK iesaka izdarīt līdz 15. augustam.

  Tiesa, šajās vēlēšanās iespējams balsot jebkurā iecirknī. Taču jārēķinās – ja vēlētājs nobalsošanas dienā ieradīsies iecirknī, kura sarakstā viņš nav, nāksies gaidīt līdz iecirkņa darbinieki spēs sazināties ar iecirkni, kurā viņš ir iekļauts. Tas nepieciešams, lai apmainītos ar vēlētāja datiem un pārbaudītu, vai persona jau nav nobalsojusi.

  Tāpat uzziņu tālruņa zvanītāji nereti vaicājuši par iespēju šajās vēlēšanās nobalsot arī ārzemēs.

  “Likumdevējs nav paredzējis iespēju šajās ārkārtas vēlēšanās balsot arī ārzemēs, un arī elektroniski nav iespējas nobalsot.

  Lai piedalītos šajās vēlēšanās, ir jāierodas klātienē uz kādu no iecirkņiem Rīgā. Vai, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams doties uz iecirkni klātienē, tad var pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā Rīgā,” skaidro Zaharova.

  Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas noritēs 29. augustā, bet trīs dienas iepriekš iecirkņos būs iespējams nobalsot ierobežotos darba laikos:

  • trešdien, 26. augustā, no plkst. 16.00 – 21.00;
  • ceturtdien, 27. augustā, no plkst. 9.00 – 16.00;
  • piektdien, 28. augustā, no plkst. 12.00 – 20.00.

  CVK arī atgādina, ka, uzturoties iecirknī, vēlētājiem būs jāievēro divu metru distance, jādezinficē rokas, kā arī jālieto mutes un deguna aizsargs.

  Tikmēr Rīgas vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins papildina, ka pieteikšanās darbam vēlēšanu iecirkņos ir noslēgta un iecirkņu komisijas tiks komplektētas nākamās nedēļas sākumā.

  KONTEKSTS:

  Startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās pieteikušies 15 politiskie spēki, kuri iesnieguši savus kandidātu sarakstus.

  Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga. Vēlāk domes vadība vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un  nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Un februāra vidū Saeima atbalstīja, vēlāk prezidents izsludināja likumu par domes atlaišanu.

  Taču vēlēšanas nācās atlikt Covid-19 dēļ, un Saeimā 16. aprīlī steidzamības kārtā vienojās atbalstīt Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu rīkošanu 29. augustā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti