Rīgas domei prasa papildu naudu grupu dzīvokļiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai nodrošinātu nepārtrauktu grupu dzīvokļu pakalpojumu personām ar dažāda smaguma psihiskiem traucējumiem, Rīgas domes Labklājības departaments trešdien, 31. martā, Sociālo jautājumu komitejas sēdē lūdza papildu finansējumu pakalpojuma sniegšanai.

Papildu finansējums vairāk nekā 127 000 eiro apmērā nepieciešams šim gadam un vēl teju 191 000 eiro pakalpojuma nodrošināšanai 2022. gadā. Rīgas domes Labklājības departamenta Finanšu nodaļas vadītāja Daina Nereta skaidroja, ka

lielākas iepirkumā norādītās cenas, nekā to ļauj apstiprinātais budžets, ir pieļaujamas, jo ir palielinātas sociālajā sistēmā strādājošo darba algas.

"Atbilstoši iepirkuma rezultātiem, iepirkumā pieteicās pakalpojuma sniedzēji, kuri pašreiz nodrošinot pakalpojumu, piedāvājumos norādot cenu, kas pārsniedz budžetā apstiprināto finansējumu. Ņemot vērā, ka no šī gada sākuma tika piešķirts papildu finansējums attīstībai, lai palielinātu algas sociālās sistēmas darbiniekiem, tika pārskatīta, pārrēķināta arī konkrētā pakalpojuma cena, tādēļ jāatzīst, ka iepirkumā piedāvātā cena ir korekta," teica Nereta.

Viesturs Kleinbergs
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Tikmēr sociālo jautājumu komitejas vadītājs Viesturs Kleinbergs no frakcijas "Par!/Progresīvie" ierosināja uzdot Labklājības departamentam izstrādāt metodiku sociālo pakalpojumu cenu noteikšanai un ikgadējās indeksācijas piemērošanai, lai iegūtu ilgtspējīgāku, paredzamāku un pārredzamāku pieeju nodrošinot sociālo pakalpojumu apmaksu.

"Mums būtu jāizstrādā principi, pēc kādiem mēs varam, pašvaldība, noteikt skaidri un gaiši, ka mēs, piemēram, maksājam par kādu pakalpojumu noteiktu cenu.

Pēc šīs metodikas šī cena ir aprēķināta. Mēs zinām, kā pieaug cena, ja mainās kādi rādītāji. Tātad mums nav jāzīlē katru gadu kafijas biezumos šī cena. Tā būtu zināma, bet ir jāizstrādā konkrēta metodika, konkrēti principi. Gan kā cena tiek noteikta, gan kā tā indeksējas nākotnē un tas ir "jāieskrāpē" arī saistošajos noteikumos vai citos normatīvos , kas ir saistoši nākotnē uz priekšu, tajā skaitā arī deputātiem lemjot par budžetu. Tātad – uzdot Labklājības departamentam izstrādāt metodiku sociālo pakalpojumu noteikšanai un ikgadējās indeksācijas piemērošanai, kā arī izvērtēt iespējamo normatīvo aktu veidu, kādu to noteikt," teica Kleinbergs.

Viņa ierosinājums guva arī komitejas atbalstu, un Rīgas domes Labklājības departamenta vadītāja Irēna Kondrāte, atbalstot šādu lēmumu, to sauca par drosmīgu. Departamentam plāns jāizstrādā līdz septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti