Rīgas domē spriedīs par pašvaldības kapitālsabiedrību un aģentūru revidēšanu

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja otrdien, 20. augustā, atbalstīja lēmumprojektu par neatkarīga ārējā izvērtējuma veikšanu pašvaldības uzņēmumos un aģentūrās.

Auditu nepieciešamību vēl pavasarī aktualizēja Rīgas domes opozīcija pēc tam, kad gaismā nāca korupcijas un fiktīvās nodarbinātības skandāli “Rīgas satiksmē” un citās Rīgas domes struktūrās. Komitejā lēmums par auditu veikšanu pašvaldības iestādēs jau 1. jūlija sēdē tika atbalstīts konceptuāli, bet domnieki ierēdņiem to mēneša laikā uzticēja pilnveidot.

Pēc domnieku aicinājuma ar vairāk nekā pusmēneša kavēšanos Rīgas pašvaldības Īpašuma departaments ir sagatavojis juridiski pamatotu lēmumprojektu, lai Rīgas dome lemtu par neatkarīgiem izvērtējumiem pašvaldības uzņēmumos un aģentūrās. Iepriekš departaments atzina, ka auditi varētu izmaksāt pusotru miljonu eiro, bet domes ieskatā izdevumi būtu jāsedz pašām revidējamajām kapitālsabiedrībām.

Izvērtēt paredzēts 12 domei pilnībā piederošus uzņēmumus – SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”, SIA „Rīgas ūdens”, SIA „Rīgas meži”, AS „Rīgas Centrāltirgus”, SIA „Rīgas nami”, SIA „Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”, SIA „Rīgas serviss”, SIA „Rīgas 1. slimnīca”, SIA „Rīgas Dzemdību nams”, SIA „Rīgas 2. slimnīca” un SIA „Rīgas veselības centrs”, kā arī publiski privāto kapitālsabiedrību SIA „Getliņi Eko”. Izvērtējumu plānots veikt arī „Rīgas enerģētikas aģentūrā” un aģentūrā „Rīgas gaisma”, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izvērtējumu veiks par periodu no 2017. gada līdz audita veikšanas brīdim. Un visaptverošs izvērtējuma ziņojums ar secinājumiem, riskiem un rekomendācijām domei jāiesniedz līdz nākamā gada 1. maijam.

Galīgais lēmums par neatkarīgā ārējā izvērtējuma veikšanu vēl jāpieņem Rīgas domei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti