Panorāma

Azerbaidžāna svin uzvaru Kalnu Karabahā

Panorāma

Panorāma

Sašķēlusies Rīgas mēra frakcija

Rīgas domē šķeļas vēlēšanu uzvarētāju frakcija

No Rīgas domē valdošās frakcijas “Attīstībai/Par”/”Progresīvie” pieņēmuši lēmumu aiziet trīs partiju “Latvijas attīstībai” pārstāvoši deputāti.

ĪSUMĀ:

  • Rīgas valdošā politiskā spēka šķelšanās neapdraud stabilitāti, norāda mērs Staķis; strīdus risināšot pēc budžeta pieņemšanas.
  • Trīs partiju «Latvijas attīstībai» deputāti lēmuši pamest Rīgas domes frakciju, ko veido vēlēšanās uzvarējusī apvienība «Attīstībai/Par» un «Progresīvie».
  • Domnieki Viesturs Zeps, Anete Jēkabsone-Žogota un Iveta Ratinīka veidošot savu frakciju.
  • Viņi skaidro, ka negrib sadarboties ar nu jau bijušo partijas «Latvijas attīstībai» biedru Māri Mičerevski.

Šādu lēmumu pieņēmuši domnieki Viesturs Zeps, Anete Jēkabsone-Žogota un Iveta Ratinīka.

Viņi turpmāk veidos savu frakciju Rīgas domē. Vienlaikus šī frakcija turpināšot atbalstīt gan Rīgas mēru Mārtiņu Staķi, gan līdzšinējo koalīciju, Latvijas Radio apliecināja Zeps.

Rīgas domnieki Viesturs Zeps
00:00 / 00:48
Lejuplādēt

Šāds deputātu solis esot saistīts ar nevēlēšanos sadarboties ar nu jau bijušo partijas “Latvijas attīstībai” biedru Māri Mičerevski, kas izgaismojis šaubīgus darījumus partijā, bet arvien ir valdošajā frakcijā.

"Mums nav pieņemams, ka frakcijas ietvaros ik pa brīdim  tiek apšaubīta mūsu – trīs deputātu – godaprāts, izteikumi un veids, kā mēs pieņemam lēmumus.(..) Ar šādu kolēģi [Mičerevski] strādāt darbs vispār nav iespējams," sacīja Zeps.

Tādējādi “Attīstībai/Par”/”Progresīvie” frakcijā paliek 15 deputāti.

Kā LTV apstiprināja partiju “Progresīvie” pārstāvošais domnieks Mārtiņš Kossovičs, minētie “Latvijas attīstībai” deputāti ir apsteiguši notikumus un paši izstājušies no frakcijas, jo ceturtdienas, 10. decembra, vakarā “Progresīvie” bija iecerējuši pieņemt lēmumu par “distancēšanos no “Latvijas attīstībai” ievēlētajiem deputātiem”.

Tikmēr Rīgas mērs Mārtiņš Staķis tviterī paudis, ka Rīgā arvien ir stabila koalīcija, bet par turpmākajām politiskajām attiecībām lemšot pēc budžeta pieņemšanas.

Lieto “Telegram” Seko mums un saņem svarīgākās ziņas pirmais ✍️

 

👉 Parakstīties uz jaunumu saņemšanu vari šeit!

KONTEKSTS:

Rīgas domes deputāta Mičerevska publiskā izstāšanās no partijas "Latvijas attīstībai" ar skaļiem pārmetumiem partijas līderiem Edgaram Jaunupam un Jurim Pūcem pamatīgi satricinājusi apvienību "Attīstībai/Par!". Taisnojoties par Rīgas domes stāvvietu atļaujas izmantošanu, Pūce sapinās melos un bija spiests atkāpties no ministra amata.

Tikmēr Mičerevskis vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par nelikumīgu savas bijušās partijas "Latvijas attīstībai" finansēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti