Pusdiena

Latvijas Radio un LTV nākamgad neaizies no reklāmas tirgus; ieceri vēl vērtēs

Pusdiena

ES noteikusi nākamā gada zvejas kvotas – Latvijai mazāks nozvejas apjoms nekā domāts

Rīgas dome prēmijām un naudas balvām varētu atvēlēt 2 miljonus eiro

Rīgas dome prēmijām un naudas balvām varētu atvēlēt 2 miljonus eiro

Rīgas dome šogad darbinieku prēmijām un naudas balvām varētu izmaksāt aptuveni divus miljonus eiro, lai gan gada sākumā šim mērķim bija paredzēti tikai 574 000 eiro. 

Tuvojoties gada beigām, Rīgas domnieki komitejās lemj par grozījumiem budžetā, lai palielinātu darbinieku prēmijām un naudas balvām atvēlēto naudas apjomu. Rīgas Domes Finanšu departamenta direktores biroja vadītājs Andris Konošonoks stāsta, ka prēmijas tiek piešķirtas par rezultātiem, tomēr prēmiju apjoms ir atkarīgs no tā, cik daudz gada laikā izdevies ietaupīt.

“Praksē ir tā, ka summa, kas tiek atlicināta prēmiju un naudas balvu izmaksai, ir tādā gadījumā, ja ir šī ekonomija algu fondā. Ja mēs skatāmies uz konkrētiem cipariem, tad 2014. gadā tie bija aptuveni divi miljoni eiro, kas sastādīja nedaudz vairāk nekā vienu procentu no kopējā finansējuma,” klāstīja Konošonoks.

“2015.gadā bija nedaudz vairāk, kas bija aptuveni 3,5 miljoni eiro, bet šeit jāpiemin, ka divas trešdaļas no šīm prēmijām un naudas balvām tika novirzītas izglītības nozarei,” pauda Konošonoks.

Gada sākumā prēmijām un naudas balvām Rīgas dome bija paredzējusi 574 000 eiro, taču līdz gada beigām budžeta grozījumi summu varētu palielināt četras reizes, stāstīja Konošonoks.

Tikko Rīgas domes Finanšu un administrācijas komitejā lemts par prēmiju un naudas balvu palielināšanu Rīgas ielu remontus pārraugošajam Satiksmes departamentam par 60 000 eiro, Īpašumu departamentam par 65 000 eiro, Labklājības departamentam par 30 000 eiro, savukārt Sociālajam dienestam par 80 000 eiro.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa neiztērētās naudas izmaksāšanu prēmijās uzskata par sliktu praksi.

“Mūsu viedoklis ir pilnīgi viennozīmīgs, ka prēmijas nav jāizmaksā tikai tāpēc, ka gada beigās ir palikuši lieki finanšu līdzekļi,” uzsvēra Krūmiņa.

“Mūsu absolūta pārliecība ir, ka prēmija ir par izdarītiem darbiem, sasniegtiem rezultātiem, sasniegtiem mērķiem, un tikai tad, veicot šo izdarīto darbu novērtējumu, tiek izmaksāta vai paredzēta prēmija. Tas pilnīgi noteikti nav jāveic tikai tāpēc, ka gada beigās ir palikusi lieka nauda,” sacīja Krūmiņa.

Rīgas domes Finanšu departamenta pārstāvis Andris Konošonoks gan norādīja, ka grozījumi budžetā tiek veikti, jo nav iespējams paredzēt, cik nauda atliks prēmijām.

“Tā mēs darām katru gadu, jo gada sākumā mēs nevaram zināt, kāda šī ekonomija mums būs,” skaidroja Konošonoks.

“Pirmkārt tas ir atkarīgs no tā, vai vispār ir nauda prēmiju izmaksām, vai vispār ir līdzekļi. Ja līdzekļi ir, tālāk struktūrvienību vadītāji atbilstoši darba samaksas nolikuma prasībām vērtē un lemj par darba rezultātiem un attiecīgi šīs prēmijas vai naudas balvas piešķir,” norādīja departamenta pārstāvis.

Darbinieku trūkuma dēļ ar vērienīgu pārpalikumu savā makā var rēķināties Rīgas pašvaldības policija. Galvaspilsētas likumsargu rindās ir 70 vakances, kas ļaus policistiem naudas balvās šogad izmaksāt vairāk nekā 200 000 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti