Rīgas dome pieļauj iespēju atpirkt zemi zem ēkas pie sabrukušā «Maxima» veikala

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijā piektdien, 19.oktobrī, izskanēja iespēja atpirkt no privātīpašnieka vai mainīt zemi zem daudzstāvu ēkas Priedaines ielā 20, blakus sabrukušajam Zolitūdes “Maxima” veikalam, un īpašnieku pārstāvis apsvērs šo iespēju.  

Komisija piektdien izskatīja jautājumu par ēkas  uzturēšanas trūkumiem. Iepriekš domes Īpašuma departaments ir saņēmis vairāku iedzīvotāju sūdzības par ēkas neapmierinošo ārējo izskatu, tajā skaitā uz ēkas fasādes izvietotā dekoratīvā pārsega bojājumiem, iepriekš informēja Rīgas dome.

Īpašuma departaments informēja ēkas īpašnieci SIA “Prana Property”, ka jānovērš konstatētie ēkas uzturēšanas trūkumi. Tomēr sakārtošanas darbi nesekoja un netika saņemta nekāda informācija no sabiedrības par turpmāko rīcību ar ēkas uzturēšanu, lai ievērotu Rīgas pilsētā noteiktās prasības, informēja dome.

Komisijas sēdē īpašnieku pārstāvis stāstīja, ka plāno māju pabeigt, pirmajā stāvā izveidot telpas maziem veikaliem, blakus izveidot parku, ierīkot arī pazemes stāvvietu.

Rīgas domes pārstāvji savukārt vēlas, lai visi 7340 kvadrātmetri būtu zaļā zona, un kategoriski iebilda pret īpašnieku ieceri par apakšzemes stāvvietu. Uz īpašnieka norādi, ka mājai ir nepieciešama stāvvieta, sēdē izskanēja ierosinājums to ierīkot ēkas pirmajos stāvos.

Domes komisija nolēma līdz 16.novembrim, pirms Zolitūdes traģēdijas piemiņas pasākuma, likt īpašniekam novākt vidi degradējošus elementus un veikt arī ēkas tehnisko apsekošanu.

Taču domes pārstāvji jau tagad brīdināja, ka ir 2014.gada atzinums, ka ēka nav ekspluatējama konstrukciju problēmu dēļ, un, tā kā uzlabojumi nav veikti, neticēs ēkas ļoti labam novērtējumam.

Rīgas pašvaldība pieļāva iespēju atpirkt vai samainīt zemes gabalu zem ēkas pret citu zemes gabalu citā vietā, bet tikai par zemes vērtību, bez ēkas vērtības. Maksimālais, uz ko Rīgas dome būtu gatava, ir par saviem līdzekļiem ēku nojaukt.

Īpašnieku pārstāvji vērtēs šo piedāvājumu.  

Savukārt Zolitūdes traģēdijā cietušie īpašnieku ieceres attīstīt māju un attieksmi uzskata par nepieredzētu cinismu.

"Mēs šo zemi neatdosim, jo tieši uz tās gāja bojā mūsu cilvēki. Mēs neļausim viņiem tur ierīkot to parku, ko viņi mums šodien rādīja. Piedodiet, bet tas ir cinisma kalngals, bezkaunība, man vienkārši trūkst vārdu. Tur taču cilvēki staigātu pa līķiem. Kamēr es būšu dzīva, es par šo cīnīšos līdz galam," uzsvēra traģēdijā cietusī Aļona Burve-Želudkova.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti