Panorāma

Strīdu par LU rektora vēlēšanu iznākumu izšķirs tiesa

Panorāma

Vāc parakstus par apturētajiem likumu grozījumiem

Atlaiž Rīgas domes vicemērus

Rīgas dome no amata atbrīvo mēra vietniekus Vladovu un Kleinu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas domes deputāti ārkārtas sēdē lēma atbrīvot no amata domes priekšsēdētāja vietniekus - Annu Vladovu (“Saskaņa”) un Druvi Kleinu (deputātu bloks “Rīgai!”).

Pret Vladovas atbrīvošanu bija 21 domnieks, bet par 31 domes deputāts, tajā skaitā koalīcijas partiju “Gods kalpot Rīgai” pārstāvošais mērs Oļegs Burovs un deputāti Ainars Baštiks, Mihails Gavrilovs un Baiba Rozentāle.

Tāpat ar 30 domes deputātu atbalstu vicemēra amatu zaudē arī Druvis Kleins. Pret Kleina noņemšanu no amata balsoja 19 deputāti.

Debates pirms balsojuma par abu politiķu atstādināšanu bija gaužām īsas un vien formālas. Uzrunās kolēģiem Vladova apstiprināja, ka ir gatava darbu turpināt jebkurā gadījumā, bet Druvis Kleins savā uzrunā kolēģiem vairāk pievērsās mēra, viņaprāt, nekvalitatīvā darba apspriešanai.

No Rīgas mēra vietnieka amata atstādinātā Anna Vladova
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

Sarunā īsi pēc ārkārtas domes sēdes no amata atstādinātā Anna Vladova Latvijas Radio norādīja, ka balsojuma rezultāts nav pārsteigums un galvenais ir turpināt domes darbu, tikai bez Oļega Burova mēra amatā. "Ļoti pozitīvi es vērtēju rezultātu, jo tā ir atbilde uz manu mūžīgo jautājumu: mēs varam vai nevaram turpināt? 

Mēs varam turpināt ar citu mēru. Par to nav šaubu. Un nav svarīgi, kurš sēž krēslā, galvenais, lai darbs tiek darīts. Pagaidām viss ir paralizēts, nekādi lēmumi netiek pieņemti.

Ļoti ceru, ka pēc otrdienas vai trešdienas mēs atgriezīsimies un sāksim strādāt. (..) Es savā frakcijā paziņoju, ka jebkurš variants ir iespējams, bet, pat ja mani atlaiž, mēs tik un tā ejam un strādājam. Te nav nekāds joks, te ir Rīgas domes darbs!" sacīja Vladova.

Neilgi pirms domes sēdes "Gods kalpot Rīgai" frakcija nolēma, ka tās deputāti balsojumā par vicemēru atcelšanu no amatiem balsos "brīvajā režīmā" jeb katrs pēc saviem ieskatiem. Šāds lēmums saistīts ar to, ka partija "Saskaņa" neatsauca savus parakstus par Rīgas mēra Oļega Burova atcelšanu no amata.

KONTEKSTS: 

Pagājušajā nedēļā "Saskaņa" un deputātu bloks "Rīgai" vienojušies par nepieciešamību no amata atcelt Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu  un rosināja šo jautājumu skatīt pašvaldības ārkārtas sēdē.

"Saskaņa" Rīgas domē atbalstīja bloka "Rīgai" piedāvājumu mainīt Rīgas mēru un aicināja "Gods kalpot Rīgai" (GKR) steidzīgi sākt pašvaldībā valdošās koalīcijas partijas konsultācijas par jaunu mēra kandidātu.  Vicemērs Druvis Kleins norādīja, ka Burovs pieņēmis daudz lēmumu vienpersoniski un arī tādās jomās, kas nav viņa tiešā pārraudzībā.  

Burovs savukārt pauda, ka pie krēsla neturas, nepiedalās nekādās intrigās un ir gatavs strādāt ar tiem cilvēkiem, kuri vēlas strādāt.

Vēlāk opozīcija iesniedza parakstus par abu vicemēru – Annas Vladovas (“Saskaņa”) un Druvja Kleina (deputātu bloks “Rīgai!”) – atlaišanu.

Rīgas domes koalīciju patlaban veido "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai" un deputātu bloks "Rīgai!", kā arī domniece Baiba Broka. Kopumā koalīcijai ir 32 balsis no 60.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti