Panorāma

Saeimā iztaujā A. Šķēli un A. Lembergu

Panorāma

Panorāma

K. Barona ielas krimināllietā iesaistīto darbinieku neatstādinās

Rīgas dome neatstādina Barona ielas krimināllietā iesaistīto darbinieku

Nedēļas beigās Ģenerālprokuratūra lems, vai sākt kriminālvajāšanu pret sešām personām saistībā ar dokumentu viltošanu Krišjāņa Barona ielas seguma atjaunošanas lietā. Viena no amatpersonām, kas iesaistīta šajā kriminālprocesā, joprojām strādā Rīgas domes Satiksmes departamentā un uzrauga būvdarbus.

Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju divi no sešiem aizdomās turamajiem, pret kuriem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdza Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu par dokumentu viltošanu saistībā ar seguma atjaunošanu Barona ielā, ir bijušais Satiksmes departamenta Būvdarbu vadības nodaļas vadītājs Uģis Broža un tagadējā vadītāja pienākumu izpildītāja vietnieks Jānis Spriņģis.

“Viņš ir Būvuzraudzības nodaļas viens no nedaudzajiem ekspertiem. Ilgstoši strādā departamentā, ļoti pieredzējis puisis. Līdz ar to, ņemot vērā kadru deficītu un arī to, ka mums ir grūtības ilgstoši atrast speciālistus, mēs īpaši neraujamies no kāda šķirties,” saka Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins.

Satiksmes departaments, veicot pārbaudi par seguma atjaunošanas darbiem Barona ielā, nekonstatēja finansiālus zaudējumus. Arī sūdzību par Spriņģa līdzšinējo darbu neesot.

Turklāt Spriņģim netika noteikti arī ierobežojumi amata pienākumu veikšanai.

“Šobrīd, cik mums ir informācija, tiek pārmests, ka būvuzraugs aktu ir parakstījis, nevis atrodoties objektā, bet pēc tam esot mājās, kas ir Latvijas būvniecībā normāla prakse,” saka Jakrins.

Šobrīd KNAB prokuratūru lūdzis piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli pret divām juridiskajām personām. Nekādu detalizētāku informāciju par procesu KNAB nesniedz. 

Arī prokuratūra pagaidām no komentāriem atturas. “Ģenerālprokuratūra ir šīs minētās krimināllietas virzītājs, bet neko vairāk mēs nekomentējam, jo ģenerālprokuratūra šo lietu saņēma 12.decembrī, un tuvāko 10 dienu laikā prokuroram jāpieņem kaut kāds lēmums.    Šobrīd šīs 10 dienas nav pagājušas, un prokuratūra arī neko plašāk nekomentē,” skaidro Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Līdz 22.decembrim Ģenerālprokuratūrai jāizlemj par kriminālvajāšanas sākšanu šajā lietā. Pēc LTV rīcībā esošās informācijas līdz ar Brožu un Spriņģi aizdomās tiek turēts arī Barona ielas būvuzraugs Andrejs Kisiļevs-Podgornijs, kuru šim darbam, saskaņā ar LTV raidījuma “De facto” vēstīto, nolīga uzņēmums “Bild”. Vai pret uzņēmumu piemērots ietekmēšanas līdzeklis, tā pārstāvji neatklāj. Taču to atzīst cits uzņēmums – kompānija “Binders”, kas veica Barona ielas seguma nomaiņu.

Ziņots, ka kriminālprocesu par dokumentu viltošanu saistībā ar seguma atjaunošanu Kr.Barona ielā KNAB sāka 2016. gada oktobrī. Toreiz KNAB pārstāvji pabija gan Rīgas domes Satiksmes departamentā, gan arī Kr.Barona ielas būvnieka SIA “Binders” birojā, lūdzot apskatīt ar ielas būvniecību saistītos dokumentus. Kriminālprocess bija sākts par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā, kas saistīti ar dokumentu viltošanu būvdarbu proces.

Iepirkumu uzraudzības biroja informācija un tā laika Satiksmes departamenta amatpersonu saraksts liecina, ka par iepirkumu atbildīgā persona no departamenta puses bijis Uģis Broža. Viņš bija viens no tiem cilvēkiem, kurus vasarā aizturēja saistībā ar iespējamu kukuļošanu Salu tilta rekonstrukcijā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti