Pusdiena

Pusdiena 28.11.2018

Pusdiena

Saeimas Budžeta komisija vienojas nākamgad tērēties pēc FM piedāvājuma

Mēģinās panākt, ka Kalnciema ielas degušo namu nebūs jānojauc

Rīgas dome: Nav pamata nojaukt degušo ēku Kalnciema ielā

Vēl joprojām pamestajā jūgendstila ēkā Rīgā, Kalnciema ielā, kas aizdegās naktī uz aizvadīto svētdienu, dzēšanas darbi turpinās un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece norādīja, ka šobrīd nav zināms, kad tie būs uzskatāmi par pabeigtiem. Bet ēku nav plānots nojaukt, jo tā iekļauta pieminekļu sarakstā.

Rīgas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns norādīja, ka ēkai ir piešķirts grausta statuss un tādēļ tā atrodas Rīgas domes Īpašuma departamenta pārziņā.  Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas un Vidi degradējošu būvju komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” norādīja, ka ēku nekādā gadījumā nav plānots nojaukt.

“Ēka nesen iekļauta valsts pieminekļu sarakstā, un tāpēc šobrīd nav nekāda pamata pēc ugunsgrēka, izmantojot šo gadījumu, ēku nojaukt,” sacīja Burovs.

Pagaidām nav zināms mājas aizdegšanās iemesls. Valsts policija par šo gadījumu ir uzsākusi kriminālprocesu, un šobrīd ēku apsargā likumsargi, bet ugunsgrēka iemeslus skaidrot varēs vien tad, kad tiks saņemts atzinums, ka ēkā ir droši atrasties.

“Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu. Šobrīd ēkā turpinās dzēšanas darbi un teritorija ir norobežota. Teritoriju apsargā Valsts policijas un pašvaldības policijas likumsargi,” sacīja Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

“Un, ņemot vērā to, ka ir bojātas ēkas konstrukcijas, šobrīd atrasties ēkā ir bīstami, un ugunsgrēka iemeslus policija skaidros izmeklēšanas laikā,” informēja Gžibovska.

Šobrīd ēkas apsekošanas dēļ posms Raņķa dambī, kas ir ļoti noslogota iela, ir slēgts. Izmaiņas tādēļ ir arī Rīgas satiksmes 3. maršruta autobusam, kurš virzienā uz Pļavniekiem izlaiž pieturu „Kalnciema iela”, kas atrodas tieši pie degošajām ēkām.

Tomēr satiksmes ierobežojumi krietni vairāk ietekmē tos, kas pa pilsētu pārvietojas savos privātajos transportlīdzekļos.  

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola stāstīja, ka “šajā Raņķa dambja un Kalnciema ielas krustojumā joprojām satiksme ir slēgta. Mēs cieši sadarbojamies ar institūcijām, kas šobrīd spriež par to, ko darīt ar šo ēku – vai šī ēka ir jānojauc, vai jāierobežo, vai kā citādi jānodrošina drošība, lai varētu tuvoties ēkai gan transportlīdzekļi, gan gājēji”.

“Tiklīdz saņemsim informāciju, ka šī ēka ir norobežota un droša, mēs atvērsim satiksmi. Arī šodien Satiksmes departamentā tiks organizēta sēde, kurā mēs lemsim par cita veida satiksmes organizēšanu, ja šo ēku norobežos vai kā citādi padarīs drošāku. Viens no variantiem ir, piemēram, atvērt vienu joslu, kas šobrīd visas ir aizslēgtas Bolderājas virzienā, un atvēlēt braukšanai mašīnām,” stāstīja departamenta pārstāve.

Una Ahuna-Ozola arī norādīja, ka slēgtais Raņķa dambja posms, remonti uz Salu tilta un arī pirmais sniegs, kas arī pats par sevi satiksmi, kā ierasts, palēnina, radot situāciju, ka Pārdaugavā, īpaši sastrēgumu stundās, ir sevišķi daudz automašīnu.

Tādēļ Ahuna-Ozola sacīja, ka īpaši tiek strādāts pie risinājumiem satiksmes plūsmas atvieglošanai; kā vienu no izskatītajiem variantiem viņa minēja iespēju nodrošināt papildu tramvajus, lai iedzīvotāji šajās dienās vairāk izvēlētos pārvietoties ar sabiedrisko transportu, tomēr šobrīd konkrēts risinājums vēl pieņemts nav.

KONTEKSTS:

Pārdaugavā naktī uz svētdienu, 25. novembri, izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks kādā neapdzīvotā sešstāvu mājā. Ugunsgrēkā ēka degusi vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, jo liesmas skāra visus stāvus, arī jumtu. Ugunsgrēka dzēšana turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti