Aktuāli

Desmit gadi bez mēra Ventspilī – tikai teorētiski

Aktuāli

Fiskālās padomes priekšsēdētājs Jānis Platais par fiskālā telpa

RDSD vadītājs Emīls Jakrins par Rīgas ielu remontdarbiem

Rīgas dome nākamgad sola noteikumus gājēju ceļu norobežošanai ielu remontos

Šogad plašu rezonansi publiskajā telpā raisīja Rīgas ceļu remontu organizēšana, jo daudzviet gājējiem nav paredzēti droši pārvietošanās ceļi. Tāpēc Rīgas dome plāno nākamajam gadam izstrādāt kārtību, kā būvniekiem jānorobežo gājēju ceļš un būvniecības zona, intervijā Latvijas Radio pastāstīja domes Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins.

“Katru dienu atvainojamies pilsētas iedzīvotājiem un viesiem par to, ka šādas neērtības radušās,

bet diemžēl nomainīt trotuāra segumu, neapgrūtinot gājēju satiksmi, neiespējami,” trotuāru remontu radītās pārvietošanās problēmas komentē Jakrins.

Katru dienu arī būvniekiem tiekot norādīts uz drošu joslu veidošanu. Turklāt ielas otras puses trotuāru varot sākt remontēt tikai pēc tam, kad vienā pusē darbi ir pabeigti.

Prasības, kas šogad remontu laikā Rīgas ielās tiek ievērotas, atbilstot Ministru kabineta noteikumiem, apgalvoja  Satiksmes departamenta vadītājs.

“Ņemot vērā, ka rīdzinieku pieprasījums ir arī pēc vizuāli skaistākiem būvobjektu iekārtojumiem,

tad nākamgad mēs atsevišķi kā Satiksmes departaments izstrādāsim kārtību un to iekļausim nākamajos līgumiem ar būvdarbu veicējiem,” solīja Jakrins.

Noteikumi varētu paredzēt speciālos tehniskos līdzekļus, kas norobežos būvniecības zonas, lai būtu skaidrs, kur notiek būvdarbi, kur ir vieta gājējiem un kur autotransportam.

Savukārt attiecībā uz šī gada ielu remontiem, Jakrins pastāstīja, ka prioritāte ir braucamo daļu sakārtošana – tur remontiem lielākoties jābūt pabeigtiem līdz septembrim: “Tas bija mūsu uzstādījums, lai tajā brīdī, kad pilsētā ieplūst lielāks skaits automašīnu un vecāki savus bērnus ved uz skolām, sastrēgumu problēmas nebūtu tik jūtamas.”

Savukārt trotuāru remontiem lielākoties jābūt pabeigtiem līdz 15.septembrim.

Rīgas dome šovasar jau daudzkārt ir kritizēta par ielu un ietvju remontiem pilsētas centrā. Pārmetumi pārsvarā izskanējuši par gājēju drošības apdraudējumu darbu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti