Rīgas dome lemj par jaunām atlaidēm sabiedriskajā transportā; opozīcija tās sauc par diskriminējošām

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja trešdien, 12.septembrī, spriedīs par saistošo noteikumu grozījumiem, kas paredz braukšanas maksas atvieglojumus galvaspilsētas sabiedriskajā transportā. Dome plāno, ka turpmāk ar būtiskām atlaidēm Rīgā varēs pārvietoties ne tikai pašvaldības ārstniecības iestāžu personāls, bet arī valstij piederošās bērnu slimnīcas māsas un to palīgi.

Rīgas dome lemj par jaunām atlaidēm sabiedriskajā transportāEdgars Kupčs
  Pašlaik Rīgas skolās nodarbinātie, sociālie darbinieki un domei piederošo ārstniecības iestāžu strādājošie par mēnešbiļeti maksā trīs vai četras reizes mazāk nekā pārējie braucēji - no astoņiem līdz 16 eiro atkarībā no tā, cik dienu nedēļā un kādos transporta veidos pārvietojas.

  Rīgas domes plāns paredz, ka turpmāk šai atlaižu kategorijai pievienos arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas māsas un māsu palīgus.  Kā lasāms lēmumprojekta paskaidrojuma rakstā, tādas atlaides ir ieviešamas, jo slimnīca ārstē rīdzinieku bērnus.

  Lētāk braukt varēs māsas un to palīgi, jo viņi saņem zemu atalgojumu, strādā garas stundas, turklāt kopumā bērnu slimnīcai trūkst darbinieku.

  Cik jaunās atlaides izmaksās Rīgas budžetam, nav zināms, jo domei nav datu, cik tad tādu braucēju būs.

  Opozīcija domes plānus jau nodēvējusi par diskrimināciju, tāpēc atlaides prasīs visām slimnīcām.

  Satiksmes komitejas deputāts Juris Pūce ("Latvijas attīstībai") uzsver, ka dome pēc nezināmiem principiem izvēlējusies vienu valsts slimnīcu un divas darbinieku grupas, kam piešķirt atlaides. Lai nepieļautu diskrimināciju, Pūce atvieglojumus rosina arī Stradiņa, Gaiļezera, Traumatoloģijas un psihiatrijas slimnīcu visiem strādājošajiem.

  Ar tādu pašu ierosinājumu klajā nāk arī "Vienotības" deputāts Vilnis Ķirsis. "Vienotība" arī atradusi naudas avotu, lai atlaides visiem varētu piemērot - partija rosinās atņemt labumus pensionāriem, kas bez maksas braukā agrākā vecumā - pēc Krievijas vai citu valstu noteikumiem.

  "Manuprāt, tas ir diskriminējoši, ka vienas medicīnas iestādes darbinieki Rīgā saņems kaut kādas atlaides, savukārt citi, kas pēc būtības dara to pašu darbu, - nesaņems," uzsvēra Ķirsis.

  Tikmēr Jaunās konservatīvās partijas deputāts Juris Jurašs atlaižu ieceri sauc ne tikai par diskriminējošu, bet arī par priekšvēlēšanu rīcību.

  "Skaidrs, ka tas ir lielā mērā [Nila] Ušakova ("Saskaņa") priekšvēlēšanu triks," uzsvēra Jurašs. Viņaprāt, "Rīgas satiksmei" piešķirtās dotācijas ir pietiekamas, lai bezmaksas transportu nodrošinātu visiem rīdziniekiem.

  Būtisku - 28 eiro - atlaidi dome plāno piešķirt arī bāriņtiesas darbiniekiem. Pamatojums - viņi veic sociālu funkciju, un tiešie darba pienākumi ir saistīti ar pārvietošanos pa Rīgu. Opozīcija pret to neiebilst, izmantojot iespēju norādīt, ka bāriņtiesai Rīga maksā neadekvāti zemas algas.

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti