Rīgas dome kvoruma trūkuma dēļ līdz balsojumiem par nākamā gada budžetu netiek

Lai gan atbrīvošanas dēļ šis Rīgas domes sasaukums, visticamāk, galvaspilsētas nākamā gada budžetu nepieņems, šodien komitejās tas sāka darbu pie 2020. gada galvenā finanšu dokumenta. Tas nozaru departamentiem ļautu rēķināties ar noteiktiem tēriņiem nākamajā gadā. Tomēr opozīcija un koalīcija šodien aizrāvās ar ietekmes demonstrēšanu, kā dēļ domei pat ar budžeta iestrādēm nesokas.

Rīgas dome kvoruma trūkuma dēļ līdz balsojumiem par nākamā gada budžetu netiekEdgars Kupčs

  Par spīti krietni sašūpinātajai politiskajai gaisotnei Rīgas domes komitejas šodien sāka darbu pie pašvaldības nākamā gada budžeta. Vēl pirms lemšanas par īpašumu sakārtošanas plāniem mērs Oļegs Burovs no "Gods kalpot Rīgai" (GKR) uzskaitīja lielākos plānus:

  "Bērnudārziem 5 miljoni, lai atvērtu uz 1. septembri 500 jaunas vietas, Brasas tilta būvniecības uzsākšana, Deglava tilta [remonta] turpināšana. Ja mēs runājam par infrastruktūru - Čaka, Marijas iela, Bruņinieku iela no lielajām ielām."

  Burovs sola pildīt arī apņemšanos par divām jaunām programmām, kas naudas ziņā gan būs mazāk ietilpīgas, - parku sakārtošana un tā dēvētā zaļā programma jeb intensīvāka jaunu koku stādīšana ielu malās. Ar jauniem tēriņiem gan, iespējams, dome varēs rēķināties tikai uz gada otro pusi, jo domes atlaišanas gadījumā budžetu pieņemtu jaunais sasaukums ne agrāk par aprīli.

  "Nav vienkārši, protams, tas nozīmē, ka mums vajadzētu strādāt visus pirmos četrus mēnešus par vienu divpadsmito daļu. Vai tas ir normāli? Nezinu, man grūti pateikt.

  Šobrīd es plānoju par šo jautājumu konsultēties ar Finanšu departamentu. Šobrīd, kā jūs redzat, mums vajadzētu izstrādāt vēl paralēli divus scenārijus - viens scenārijs, ka mēs pieņemam paši, un, ja dome patiešam būs atlaista, vajadzētu pilnu atbildību uzņemties administratoram," stāstīja Burovs.

  Tomēr lēmumu pieņemšanas procesi domē liek prognozēt, ka šis domes sasaukums diez vai spētu pieņemt budžetu.

  Pilsētas īpašuma komitejas vadītājai Olgai Veidiņai no "Saskaņas" pirmdien nācās paziņot par komitejas lemtnespēju, jo opozīcijas domnieki cits pēc cita pameta zāli pirms balsojuma par budžeta lietām, piemēram, pieciem miljoniem eiro jaunām 500 vietām bērnudārzos.

  Veidiņa norādīja, ka nevarēs turpināt arī būvniecību Mežaparka Lielajā estrādē, tādējādi arī nevarēs nodrošināt Skolēnu dziesmu un deju svētkus.

  Kolēģus pamest sēdi mudināja "Vienotības" deputāte Inese Andersone.

  "Esošajai koalīcijai nav spēka, viņi nespēj nodrošināt balsojumu. Ārkārtas vēlēšanas būs 29. februārī. Un ļoti ātriem soļiem mums būs jāiet uz priekšu, lai risinātu visus jautājumus.

  Es domāju, ka šobrīd Rīgu apdraud nevis opozīcija, bet esošā koalīcija, kas pilsētu ir nolaidusi šādā stāvoklī," stāstīja Andersone.

  Opozīcijas rīcība sadusmoja mēru Burovu.

  ''Cilvēki aizgāja prom. Kvoruma nav. Tad jautājums ir par to, kas šobrīd ir tiešām politiska demagoģija - runāt par plaisām bērnudārzu sienās, bet tai pašā laikā neko nedarīt, lai Rīgai ir jaunas vietas bērnudārzos," norādīja Burovs.

  Tomēr jau dziļā pēcpusdienā pašas koalīcijas partiju rīcības dēļ sēdes izskaņā kvoruma nebija arī Pilsētas attīstības komitejā, kā dēļ nevarēja balsot par attīstības departamenta nākamā gada budžetu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti