Rīgas dome komitejās sāk vētīt nākamā gada budžetu; lielus projektus mērs nesola

Ar pilsētas infrastruktūras attīstības projektu idejām Rīgas dome nozaru komitejās pirmdien, 7. decembrī, sāka vētīt nākamā gada budžeta plānus. Tajos redzama gan 1991. gada barikāžu piemiņas vietas labiekārtošana pie Saeimas nama un Biķernieku meža memoriāla atjaunošana, gan vairāki ielu atjaunošanas projekti.

ĪSUMĀ:

  • Rīgas mērs: Nākamgad budžetu izdosies konsolidēt par 30 miljoniem eiro.
  • Domes komitejas sāk vērtēt nākamā gada budžeta plānus.
  • Veloinfrastruktūras sakārtošanai nākamgad plāno atvēlēt 236 000 eiro.
  • Opozīcija neizpratnē, kāpēc steidzīgi pievēršas tieši veloceliņiem.
  • Mērs: Starp 29 projektiem lielu jaunu infrastruktūras objektu nākamgad nebūs.
  • Mērs: Nākamgad būs divas prioritātes – ceļi un skolas.

Jaunā Rīgas vadība jau iepriekš paziņoja, ka nākamā gada budžets ir jāsamazina par gandrīz 20 miljoniem eiro, bet, kā Latvijas Radio atzina mērs Mārtiņš Staķis no “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” saraksta, konsolidēt izdosies vismaz 30 miljonus eiro.

Rīgas dome komitejās sāk vētīt nākamā gada budžetu; lielus projektus mērs nesola
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

Pirmdien ar nākamā gada tēriņu plāniem Rīgas domniekus iepazīstināja Pilsētas attīstības komitejas un Satiksmes un transporta lietu komitejas pārraudzībā esošo nozaru pārstāvji. Skaitļi rāda, ka izdevumi šajās jomās iecerēti nedaudz lielāki nekā šogad.

Līdz ar šā sasaukuma darba sākumu Rīga pieķērusies veloinfrastruktūras sakārtošanai un attīstībai. Nākamajā gadā tam paredzēti 236 tūkstoši eiro, informēja Satiksmes departamenta vadītājs Vitālijs Reinbahs.

Par šo naudu plāno attīstīt veloinfrastruktūru Meža prospektā – Mežaparkā, kopējais garums ir aptuveni 1,2 kilometri, veloinfrastruktūru visa Kokneses prospekta garumā, plānots uzstādīt veloskaitītājus šajos posmos, kā arī uzturēt esošo velonfrastruktūru, kā arī ierīkot velojoslas Dzirnavu ielā, informēja departamenta vadītājs. Vēl daļa veloceliņu tapšot par speciāliem mērķdotāciju piešķīrumiem.

Veloinfrastruktūras attīstības plāni neapmierinātību raisījuši domes opozīcijā. Piemēram, “Saskaņas” deputāti Mihails Kameņeckis un Vadims Faļkovs pauda neapmierinātību par velobraucēju skaitīšanu, lai noteiktu vajadzību pēc celiņiem, kā arī ironizēja par īpašo uzmanību tieši veloinfrastruktūrai, jautājot, kāpēc tik svarīgi un vitāli nepieciešami tieši nākamgad skaitīt velosipēdistus.

Rīgas mērs Staķis pauž, ka starp 29 projektiem lielu un jaunu infrastruktūras objektu nākamajā gadā nebūs. Vispirms jāpabeidz iesāktie darbi un jāpieliek algas ilgstoši nenovērtētiem pašvaldības darbiniekiem sociālajā un izglītības sfērā.

Viņš uzsvēra, ka nākamgad būs divas prioritātes – ceļi un skolas, citu projektu, kur varēs iet griezt sarkanas lentītes, nebūs.

Iespējams, lentītes griešanu varēs vērot Jēkaba ielā pēc tam, kad Rīga būs izpildījusi Saeimas lūgumu atjaunot barikāžu piemiņas vietu, kam nākamgad nepieciešami vēl 80 000 eiro. Pieminekļu aģentūra papildu naudu prasa arī kapu un memoriālu atjaunošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti