Pusdiena

Patērētāju sargs mudina iedzīvotājus piesardzīgi iegādāties mājokļu dūmu detektorus

Pusdiena

Latvijas skolās atzīmē zinību dienu

Rīgas dome izsolīs lielākās dzīvnieku pansijas «Ulubele» ēkas; patversme cer uz attīstību

Rīgas dome izsolīs lielākās dzīvnieku pansijas «Ulubele» ēkas; patversme cer uz attīstību

Rīgas dome lēmusi izsolīt tai piederošas biroja ēkas, darbnīcu, šķūni, suņu mītnes un krematoriju, ko pašlaik Stopiņu novadā apsaimnieko biedrība “Dzīvnieku pansija “Ulubele””. Patversme ar ierosinājumu atsavināt ēkas teju 660 kvadrātmetru platībā Rīgas domē vērsās jau pērn. Biedrība neslēpj, ka Rīga līdz šim nav bijusi ieinteresēta patversmes apstākļu uzlabošanā, tāpēc būves grib iegūt savā īpašumā.

Stopiņu novada Līčos īpašumā “Ozolaine” izvietota valstī lielākā patversme, kur mīt 350 dzīvnieku – 200 suņu un 150 kaķu. Ik mēnesi no jauna uzņem ap simt četrkāju, kas atrasti klaiņojam vai kļuvuši par nastu saviem saimniekiem. “Ulubele” sevi sauc par pansiju, jo neviens dzīvnieks netiekot iemidzināts.

Patversmes ēkas pieder Rīgas domei, tomēr tās uzņēmums “Rīgas nami” īpašuma attīstībā līdz šim neko nav ieguldījis.

Tā vietā medijos ik pa laikam dzird par labdarības akcijām, kurās aicina ziedot, doties staidzināt suņus vai piedalīties remontdarbu talkās.

Šonedēļ Rīgas domnieki nolēma visas patversmes ēkas atsavināt atklātā izsolē. “Ulubeles” birojs, voljeri un sliktā stāvoklī esošā krematorija atrodas uz cita privātīpašnieka deviņiem hektāriem zemes, kas daļēji pieder pašas patversmes vadībai un kas pansijai iznomāta uz nepilniem 50 gadiem. “Ulubeles” vadītāja Ilze Džonsone par Rīgas domes lēmumu uzzināja no Latvijas Radio, gan atzīstot, ka atbrīvoties no īpašuma domi aicinājusi jau pirms gada.

””Ulubeles” plāni ir lieli un grandiozi!

Mēs attīstām patversmi, bet vecās ēkas pieder Rīgas domei. Lai mēs varētu visu remontēt, attīstīt un radīt normālus apstākļus ēkās gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, mums ir vēlme startēt uz Eiropas fondu naudiņām.

Tādēļ jau pirms laba laika domei rakstījām priekšlikumu ēku atsavināšanai. Šobrīd priekšlikumam beidzot ir kāda virzība,” saka Džonsone.

Līdz izsolei, kurā zemes īpašniekiem uz ēkām būs pirmās tiesības, “Ulubele” turpinās “Rīgas namiem” maksāt ikgadējo teju pusotra tūkstoša eiro nomas maksu. Pēc būvju pārņemšanas Džonsone sola patversmes darbu turpināt. “Mēs būtu ļoti priecīgi, ja klaiņojošu vai apzināti un anonīmi pamestu dzīvnieku skaits samazinātos, bet mēs varētu palīdzēt tiem, kam kaut kas ir mainījies dzīvē, nomiris radinieks un nevar uzņemties rūpes, kas brauc prom vai kam pēkšņi radušās alerģijas.

Tāpat gribētu sniegt viesnīcas pakalpojumus, taču pašlaik mēs to nevaram, jo patversme ir pilna ar anonīmi un bezatbildīgi pamestiem dzīvniekiem,” skaidro Džonsone.

Pirms sešiem gadiem, kad pansija sāka darbu, tur bija 20 suņu un 15 kaķu, bet nu dzīvnieku skaits desmitkāršojies.

Jāpiebilst, ka līdz novembra sākumam starp Rīgas domi un “Ulubeli” ir spēkā līgums par Rīgas pilsētā izķerto un cietušo kaķu izmitināšanu un aprūpes sniegšanu dzīvnieku patversmē, bet līdz gada beigām pansijai ir pienākums gādāt par galvaspilsētas ielās notvertajiem suņiem. Rīga šiem pakalpojumiem sola sludināt jaunus iepirkumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt