Rīgas domē iesniedz 2000 parakstu par Āgenskalna tirgus glābšanu

Pirmdien, 22.janvārī, Rīgas domē iesniegta Andas Baidekalnas izveidotā iniciatīva “Par Āgenskalna tirgus glābšanu”, par kuru portālā “Manabalss” parakstījušies vairāk nekā 2000 cilvēku, informēja iniciatīvas autore.

Baidekalna saka paldies visiem iniciatīvas atbalstītājiem, kuri ar savu balsi ir pierādījuši, ka viņiem ir svarīga Āgenskalna tirgus esamība, saglabājot tirgus funkciju.

“Valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss ēkai divkāršo atbildību, ar kādu jāizstrādā Āgenskalna tirgus attīstības projekts. Apšaubu, ka piedāvātais variants ar īpatnējo, sēnei līdzīgo piebūvi, ko piedāvāja Rīgas Centrāltirgus (RCT), uzskatāms par atbildīgi izstrādātu attīstības projektu. Atbildīgajām personām ieteiktu konsultēties ar apkaimes iedzīvotājiem, jo, piemēram, Pārdaugavas radošajam centram jau ir izstrādāta vīzija tirgus attīstībai, kas RCT piedāvātajā variantā tika pilnībā ignorēta,” norādīja Baidekalna.

Vienlaicīgi Baidekalna skaidroja, ka atbildība par tirgus nolaišanu līdz esošajam stāvoklim jāpieprasa kā no amatpersonām, tā arī no nomniekiem un apakšnomniekiem.  Ir svarīgi, lai Rīgā saimnieko, ievērojot labas pārvaldības principu, nevis vadās pēc izsaimniekošanas principiem, norādīja Baidekalna.

 

Iniciatīva paredz Rīgas pašvaldības atbildīgajam departamentam uzlikt par pienākumu esošajam Āgenskalna tirgus apsaimniekotajam izstrādāt tā attīstības plānu līdz noteiktam termiņam, taču ne vēlāk kā līdz 2018. gada 31. janvārim. Ja apsaimniekotājs tirgus attīstības plānu nav izstrādājis vai arī izstrādātais plāns neatbilst Āgenskalna tirgus vēsturiskajai funkcijai, noteikt, ka atbildīgais pašvaldības departaments Āgenskalna tirgus attīstības plānu izstrādā patstāvīgi saprātīgā termiņā, bet ne vēlāk kā 2018. gada 28. februāris, nosakot par pienākumu apsaimniekotājam to realizēt ne vēlāk kā 2-3 gadu laikā. Ievērojot to, ka Āgenskalna tirgus ēka ir novesta līdz avārijas stāvoklim, izmantot likumā paredzētās tiesības un piedzīt no nomnieka zaudējumus par ēkas nolaišanu līdz esošajam stāvoklim, kas tālāk izmantojami Āgenskalna tirgus attīstības plāna realizācijai.

Jau ziņots, ka Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja nolēma, ka tiks pārtraukts Rīgas pašvaldības AS "Rīgas centrāltirgus" nomas līgums par Āgenskalna tirgus apsaimniekošanu. Tā vietā izsolē meklēs privātu uzņēmēju, kas nomās tirgu uz 30 gadiem. Nomniekam būs tirgus jāatjauno, par to domes atlīdzību nesaņemot. Noteikumos arī iekļauts punkts, ka tirgus statuss jāsaglabā.

Rīgas domei līdz šim nav bijis veiksmīgas pieredzes ar tādu lielu objektu kā Āgenskalna tirgus nodošanu ilgtermiņa nomā. Kā labo piemēru dome min nomas tiesības restorānam "Kolonāde" pie Brīvības pieminekļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti