4. studija

Vai "Gotiņas" ar nerātnajām tautasdziesmām jāslēpj no bērniem?

4. studija

4. studija

Kurš vainīgs, ka mazdārziņu īpašnieki slīkst atkritumos?

Rīgas dārziņu biedrība sūdzas par atkritumu retu izvešanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Dārzkopības biedrības “Ķegums” Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētā biedriem pēdējā laikā radušās pretenzijas attiecībā uz pašvaldības attieksmi pret teritorijas apsaimniekošanu. Izrādās, ka vismaz daļā pārmetumu vainojama ir šopavasar aktuālā Covid-19 pandēmija un ar to saistītā valstī izsludinātā ārkārtas situācija, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Rīgas nomalē esošas dārzkopības biedrības biedri uzskata, ka vietējā pašvaldība pārāk reti no teritorijas izved atkritumus, kā arī vispār pavirši izturas pret saviem darba pienākumiem.  

Savukārt pašvaldības pārstāvji apgalvo, ka ar atkritumu apsaimniekošanu šajā teritorijā viss esot kārtībā.

Dārzkopības biedrība “Ķegums” jau kopš 1974. gada apsaimnieko mazdārziņus Mūkupurva ielas apkaimē, teritorijā starp lidostas “Rīga” skrejceļa ziemeļu galu un Kārļa Ulmaņa gatvi. Starp tās biedriem esot pat tādi, kuri savas puķu un zemeņu dobes kopj jau no pašiem biedrības pirmsākumiem. Viss esot bijis kārtībā līdz aizpagājušajam gadam, kad sākušās domstarpības ar vietējo izpilddirekciju.

Dārzkopības biedrības “Ķegums” valdes priekšsēdētājs Aivars Silinieks stāstīja, ka biedrībai  “nekad nav bijis tādas nekārtības, kāda ir tagad. Tas ir saistīts ar atkritumu neregulāro izvešanu, ar to, ka teritorijā pastāvīgi uzturas un pat dzīvo nepiederošas personas - bezpajumtnieki, kurus mēs pašu spēkiem nespējam no šejienes aizraidīt projām.”

Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldē skaidroja, ka viņu pārziņā ir atkritumu izvešana tikai no publiskās teritorijas, savukārt dārzkopības sabiedrības ir domes Pārdaugavas izpilddirekcijas pārziņā.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas izpilddirekcijas pārstāvis Alberts Aizbalts savukārt stāstīja, ka 2018. gadā nebija tik daudz atkritumu, un 2018. gadā “mēs tieši tāpat likām konteinerus – tur bija divi pa pieci kubikmetri, tagad mēs liekam viņiem astoņmetrīgo konteineru. Tas pats grafiks no maija mēneša”.

Šogad situāciju ar atkritumu izvešanu un jo īpaši to savākšanu mazdārziņu apkaimē  sarežģījis apstāklis, ka Covid-19 pandēmijas dēļ palīgos izvedējiem nav iespējams piekomandēt tā saucamos simtlatniekus, kurus izpilddirekcija iepriekš iesaistījusi šādu darbu veikšanai.

“Iepriekšējos gadus mēs varējām piesaistīt arī bezdarbniekus, šogad tas nav iespējams. Tad mēs varējām aizvest uz objektiem, viņi palīdzēja salasīt maisos [atkritumus].  Diemžēl “Ķegums” atrodas Mūkupurva ielā, tur nav transporta, vispār autobuss neiet un tur nokļūt ir grūti. Un tur jau jāved ir uzreiz vairāki cilvēki, un diemžēl, mums nav tik liela izmēra transporta, kas varētu aizvest brigādes, kas varētu tur sakopt,” klāstīja Aizbalts. 

Šosezon pirmais atkritumu konteiners uz dārzkopības biedrību “Ķegums” atvests 15. maijā un momentāni piekrauts ar kaudzi, jo, noslēdzoties ziemas sezonai, teritorijas atkritumu savākšanas vietā bijuši sanesti būvgruži, mēbeles, televizori un cita sadzīves tehnika, klozetpodi, ledusskapji, kā arī auto riepas.

Pie šādas mazdārziņu kopēju attieksmes ar vienu konteineru mēnesī varētu būt par maz. Pēc mēneša - 12. jūnijā - uz dārzkopības sabiedrību atvests nākamais konteiners, ko, visticamāk, arī pamatīgi piepildīs. Vai ar to pietiks līdz nākamajam konteineram, kas atbilstoši grafikam  gaidāms jūlija vidū, nav skaidrs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti