Pusdiena

Lielbritānija piešķirs vairākus miljonus eiro palīdzībai Alepo iedzīvotājiem

Pusdiena

Obama sola atbildes rīcību uz Krievijas hakeru iejaukšanos ASV vēlēšanās

Rīgas cirks savā ēkā cer atgriezties nākamā gada vasarā

Rīgas cirks savā ēkā cer atgriezties nākamā gada vasarā

Kultūras ministrijā cer, ka Rīgas cirks savā ēkā Merķeļa ielā varēs atgriezties nākamā gada vasarā. Šobrīd noslēdzas ēkas fasādes tehniskais projekts un projektam veic tehnisko ekspertīzi. Ja to pabeigs noteiktajā termiņā – līdz gada beigām, tad nākamā gada sākumā varēs sākt ēkas rekonstrukciju. Šobrīd nav pieļaujama ēkas izmantošana pasākumu rīkošanai, taču ēkas drošajā daļā var turpināt strādāt administrācija, liecina ministrijas pasūtītās tehniskās izpētes rezultāti.

Šonedēļ atbildīgās iestādes saņēma Kultūras ministrijas pasūtīto SIA "CMB" veikto tehniskās izpētes slēdzienu par Rīga cirka ēku. Tā bija vajadzīga, lai noskaidrotu ēkas tehnisko stāvokli un turpmāk veicamos darbus.

Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece Dace Vilsone skaidro – lai gan publiskus pasākumus ēkā rīkot nedrīkst, tās drošajās daļās drīkst darboties Rīgas cirka administrācija un var gatavoties pasākumiem. Ēka esot apmierinošā tehniskā stāvoklī.

Būvniecības valsts kontroles birojs atzinumu ir saņēmis. Tomēr, pirms visa informācija ir izvērtēta, no komentāriem atturas. Kontroles departamenta direktors Māris Demme atgādina, ka novembra beigās Kultūras ministrija lūdza pagarināt termiņu bīstamības novēršanai ēkā līdz nākamā gada jūlijam.

“14.decembrī būvinspektori tika nosūtīti uz atkārtotu pārbaudi Rīgas cirka ēkā. Un mērķis šai pārbaudei pārliecināties, vai ēkas tehniskais stāvoklis nav būtiski pasliktinājies un ir pieļaujams grozīt šo lēmumu, pagarinot konservācijas darbu izpildes termiņu. Mēs saņēmām īpašnieka pasūtīto Rīgas cirka ēkas tehniskās izpētes atzinumu, un šobrīd birojs iepazīstas ar saņemto informāciju un pēc tam pieņems attiecīgu lēmumus,” saka Demme.

Iespējams, lai pārliecinātos, ka ēkas tehniskais stāvoklis nav pasliktinājies, vajadzēs veikt papildu mērījumus, norāda Demme.

Savukārt pats Rīgas cirks turpina darbu. “Ar mūsu vietējiem un arī viesmāksliniekiem esam uztaisījuši Ziemassvētku izrādi, kuru parādīsim uz dažām skatuvēm. Tas ir, lai mēs neiesūnotu un lai sagādātu arī skatītājiem prieku,” saka valdes locekle Lolita Lipinska.

Cirka valdes locekles pilnvaru termiņš beigsies 31.decembrī. Pēc tam atbildīgā ministrija iecerējusi rīkot atklātu konkursu uz šo amatu, lai gaidāmo cirka pārmaiņu priekšā izraudzītos labāko kandidātu.

Pašreizējā cirka valdes locekle Lolita Lipinska Latvijas Radio atzina, ka vēl vērtēs, vai piedalīties atklātajā konkursā.

Nākamajā gadā plānots uzsākt būvdarbus, lai stiprinātu cirka fasādi. Pēc tam Kultūras ministrijā ļoti cer, ka varēs uzsākt izmantot cirka ēku publisku pasākumu rīkošanai. “Ņemot  vērā būvniecības procesa diezgan sarežģītos līkločus, termiņu ir ļoti grūti prognozēt. Mēs ceram, ka būvdarbi tiks pabeigti līdz nākamā gada vasarai. Bet skatīsimies, kā veiksies ar darbiem būvniekiem un ar saskaņošanas procesiem. Tur ļoti precīzu datumu nevaram pateikt, jo arī līgums par būvdarbu veikšanu nav noslēgts. Mums bija veiktas vispārīgas aplēses, kas bija ap 180 tūkstošiem eiro,” stāsta Vilsone. 

Ministrijā uzskata, ka cirka darbībai būs vajadzīgas pārmaiņas. Turpmāk Rīgas cirkam jākļūst par daudzfunkcionālu un laikmetīgu cirka mākslas, mūzikas, dejas un citu pasākumu norises vietu. Tāpat būšot jāatsakās no priekšnesumiem ar dzīvniekiem, uzskata ministrijā. Šajā jautājumā Kultūras ministrijai un cirka administrācijai viedoklis atšķiras. 

Ziņots, ka Rīgas cirka ēka ekspluatācijā nav droša, tāpēc to slēdza. Pēc ēkas apjomīgas mobilās 3D skanēšanas gūts arī pierādījums, ka ēkas fasāde ir sašķiebusies par 25 centimetriem un tā jānostiprina pēc iespējas ātrāk.

Ēkas fasādes nostiprināšanai, padziļinātai ēkas tehniskajai apsekošanai un saistību segšanai valdība Rīgas cirkam jūlijā piešķīra vairāk nekā 263 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti