Rīgas Centrāltirgus vadītāju Abramovu apsūdz kukuļņemšanā

Rīgas pašvaldības AS "Rīgas Centrāltirgus" valdes priekšsēdētājam Anatolijam Abramovam ir uzrādīta apsūdzība iespējamā kukuļņemšanā, noskaidroja Latvijas Televīzija.

Ģenerālprokuratūrā informē, ka Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore Viktorija Šumska var apstiprināt, ka šā gada 18.maijā pieņemts lēmums par Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētāja un kāda uzņēmēja saukšanu pie kriminālatbildības.

Pret Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētāju celta apsūdzība pēc Krimināllikuma pantiem, kas paredz atbildību par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu, šaujamieroča munīcijas nelikumīgu glabāšanu, kā arī kukuļņemšanu.

Savukārt kāds uzņēmējs saukts pie kriminālatbildības par kukuļdošanu un grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu. 

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iepriekš paziņoja, ka birojs maija pirmajā pusē nosūtīja Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai 2015.gadā uzsāktās krimināllietas materiālus par amatpersonas un kāda uzņēmēja iespējamiem izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem.

KNAB norādīja, ka izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs pieņēma no uzņēmēja kukuli − tiesības izmantot uz uzņēmuma vārda izdotu degvielas karti, kuru lietojot, valsts amatpersona guva prettiesisku labumu. Kukulis tika nodots valsts amatpersonai par pretlikumīgu darbību veikšanu juridiskās personas interesēs, tostarp par tādu tehnisko specifikāciju sagatavošanu, kā rezultātā uzņēmums uzvarēja publiskajā iepirkumā.

Izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka kukulis dots no uzņēmuma līdzekļiem, kā arī uzņēmuma grāmatvedības dokumentos tika norādītas nepatiesas ziņas, lai slēptu izdarīto noziedzīgo nodarījumu, norādīja KNAB.

Izmeklēšanā arī konstatēts, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs izpauda pirmstiesas kriminālprocesā iegūtās ziņas, kā arī bez attiecīgas speciālas atļaujas uzglabāja šaujamieroču munīciju.

Jau vēstīts, ka pērnvasar korupcijas apkarotāji veica kratīšanu "Rīgas Centrāltirgū." Latvijas Televīzija ziņoja, ka korupcijas apkarotājiem ir aizdomas par vairākkārt tirgotām jau iepriekš pārdotām citu tirgotāju vietām, ko pats Abramovs noliedza. Kratīšana veikta arī valdes priekšsēdētāja Abramova darba kabinetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti