Rīgas Centrāltirgus pārmaiņu priekšvakarā: tirgotāji pamet demontāžai paredzētos kioskus

Pēdējo dienu Rīgas Centrāltirgū saimnieko ilggadējais tā teritorijas nomnieks “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”. Jau no pusnakts vēl deviņdesmitajos gados slēgtais nomas līgums vairs nebūs spēkā, un Rīgas dome sola ķerties pie tirdzniecības ēku demontēšanas.  

Dienas laikā daļā nomnieka teritorijas tirgošanās vēl turpinājās, bet vairums pārdevēju gatavojās pamest ilggadējo darbavietu.

Tirgotāji saiņoja un veda prom preces, iznesa letes un darbagaldus, kā arī demontēja dažādus objektus, kas nākotnē varētu noderēt.

Daudzi Latvijas Televīzijai pauda neapmierinātību par gaidāmajām pārmaiņām, tajās vainojot tirgus un Rīgas domes vadību.

Savukārt pats nomnieks aģentūrai LETA paudis gatavību par līguma priekšlaicīgu laušanu vērsties tiesā.  

 KONTEKSTS:

Novembra vidū “Rīgas centrāltirgus” teritorijā, administrācijas ēkā un SIA “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā” nomātajā teritorijā Valsts policija veica vairāk nekā 80 kratīšanas, un ir aizturētas vairākas personas. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka kratīšanās, iespējams, tika meklētas kontrabandas cigaretes.

Pēc policijas kratīšanām LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” publiskoja savu eksperimentu, kura laikā žurnālisti iefiltrējās šajā biznesā. Noskaidrots, kā tas darbojas un kā budžetam garām iet miljoni eiro, bet viena “točkas” saimnieka ienākumi mēnesī sasniedz 12 000 eiro.

Turklāt kontrabandas cigarešu tirgotājiem mēdz būt administratīvie sodi pat 100 tūkstoš eiro, bet piedzīt tos nevar, jo sodītajiem nav legālu ienākumu.  

Pēc notikušā Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) uzdevis tirgus vadībai lauzt ilggadējo līgumu ar “Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā”, un nomniekam teritorija jāatbrīvo līdz 13. janvārim.  Turklāt atklājies, ka nomnieka teritorijā izvietotajām tirdzniecības ēkām ekspluatācijas termiņš beidzies jau pirms vairāk nekā desmit gadiem, un galvaspilsētas vadība solīja tās nojaukt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti