Rīgas Centrāltirgus bruģēs plašu tirgus laukumu; uzņēmējs kritizē iepirkuma prasības

Akciju sabiedrība «Rīgas Centrāltirgus» izsludinājis konkursu par šā gada lielāko investīciju projektu – tirgū starp gaļas paviljonu un Nēģu ielu vecā asfalta vietā plānots uzlikt bruģi, sakārtot lietusūdeņu aizvades sistēmu, kā arī uzlikt soliņus tirgus apmeklētājiem. Tirgus lēš, ka darbi izmaksās gandrīz 800 000 eiro. Taču to sākumu var ietekmēt jau pāris nedēļu pēc iepirkuma izsludināšanas saņemtās uzņēmēju sūdzības.

"Šobrīd mēs atrodamies Rīgas Centrāltirgus pašā centrā, kur jau mēs izsenis esam rīkojuši dažādus pasākumus, " "Rīgas Centrāltirgus" pārstāvis Ivars Jakovels izrāda gaļas paviljona, Nēģu un Prāgas ielu ieskauto laukumu, kura malās pašlaik tirgojas tikai daži amatnieki un ievesto preču pārdevēji. Ap 9000 kvadrātmetru lielās teritorijas centrā būs seši apļveidā izvietoti soliņi.

"Apmeklētājiem visbūtiskākais būs (..) Centrāltirgus apmeklētāju satikšanās punkts. Tā būs vieta, kas ar laiku varētu kļūt līdzīga Laimas pulkstenim, kur ļaudis sarunā satikšanos, kur pircēji arī varēs piesēst.

Projektā jau var redzēt, kādus mēs esam iztēlojušies nākotnes soliņus, kur ļaudis varētu atpūsties. Arī atkritumu urnas jau ir iezīmētas, un būs dažādu krāsu bruģis," plānus izklāsta Jakovels.

Bruģa nomaiņas un lietus kanalizācijas likšanas darbi notikšot pakāpeniski, un tirgošanos tie neietekmēšot, sola Centrāltirgus pārstāvis. "Mēs ceram, ka šie darbi varētu tikt realizēti līdz nākamās sezonas sākumam, bet, protams, visu izšķirs konkursa rezultāti. Tirgotāji tirgosies, darbi [laukuma iekārtošanā] notiks pakāpeniski, taču zināmas neērtības tomēr būs. Par tām mēs informēsim atsevišķi," norāda Jakovels.

Tikmēr tikai pāris nedēļu pēc konkursa izsludināšanas Iepirkumu uzraudzības birojā saņemta pirmā uzņēmēja sūdzība, kas tiks skatīta marta vidū. Kompānija «A.C.B.» iebilst pret tirgus prasībām.

"Izvirzītās prasības tādam, ne sevišķi sarežģītam darbam, ir pārāk augstas. "A.C.B., kas ir lielākais uzņēmums šādiem darbiem Latvijā, nevar kvalificēties.

Mums ir nevis 100 metru, bet 100 kilometru pieredze dažādu kanalizācijas cauruļu izbūvē, piemēram, lidostā, kur nevis cilvēki staigā pāri, bet lidmašīnas brauc. Savukārt šīm prasībām mēs nekvalificējamies. Mēs tās uzskatām par pārmērīgi augstām," uzsver «A.C.B.» tehniskais direktors Edmunds Zonbergs.

Kā redzams «Rīgas Centrāltirgus» interneta lapā, nupat tirgus iepirkuma noteikumos veicis izmaiņas. No februāra pēdējās dienas uz marta vidu pagarināta pieteikšanās konkursam.

Samazinātas arī prasības potenciālajiem būvdarbu vadītājiem – tirgum pietiks ar pieredzi divos, nevis trīs objektos, turklāt būs gana, ja pretendents līdz šim būs izbūvējis 170 metru, nevis puskilometru garu kanalizācijas sistēmu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti