Rīgas būvvaldei būs atkārtoti jāizvērtē VNĪ iecere par Okupācijas muzeja pārbūvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas pilsētas būvvaldei būs atkārtoti jāvērtē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) iecere par Okupācijas muzeja pārbūvi un jāsniedz detalizētāks skaidrojums par iepriekš izdarītajiem secinājumiem, kad tika lemts neizsniegt būvatļauju. Tā, izskatot VNĪ sūdzību, lēma Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

Kā informēja departamentā, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, īstenojot būvniecības tiesiskuma uzraudzības funkciju, kā Rīgas pilsētas būvvaldes augstāka iestāde izskatīja VNĪ apstrīdēšanas iesniegumu par Rīgas pilsētas būvvaldes lēmumu, kas tika pieņemts, vērtējot Okupācijas muzeja rekonstrukcijas ieceri.

Rīgas pilsētas būvvalde bija secinājusi, ka par objektu "Okupācijas muzeja rekonstrukcija", Latviešu strēlnieku laukumā 1, Rīgā sniegts negatīvs Rīgas pilsētas arhitekta atzinums, līdz ar to nav iespējams izdot būvatļauju un veikt atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi.

Lai izslēgtu jebkādas šaubas un risku par iespējamu tiesību aizskārumu procesā iesaistītajām personām, departaments, izskatot konkrētās lietas apstākļus, ņēma vērā ne tikai VNĪ 2015.gada 11.maijā būvvaldē iesniegto būvniecības ieceri, bet visu tiesisko un faktisko apstākļu kopumu administratīvajā lietā kopš 2007.gada.

Līdz ar to, vērtējot būvvaldes pieņemto lēmumu kopumā, departaments konstatēja, ka būvvalde ir realizējusi Administratīvā procesa likumā noteiktās tiesības, iegūstot pietiekami daudz informācijas lēmuma pieņemšanai, tomēr varētu sniegt detalizētāku izvērtējumu par visiem atļaujošajiem vai aizliedzošajiem būvniecības aspektiem.

Ņemot vērā konstatētos apstākļus, departaments secināja, ka būvvaldei nepieciešams atkārtoti vērtēt ieceri un sniegt detalizētāku skaidrojumu par izdarītajiem secinājumiem. Tāpēc departaments pieņēma lēmumu administratīvās lietas materiālus par būvniecības ieceri Latviešu strēlnieku laukumā nosūtīt atpakaļ būvvaldei.

Jau ziņots, ka VNĪ apstrīdējusi Rīgas pilsētas būvvaldes 2016.gada 20.janvāra lēmumu par atteikumu būvatļaujas izsniegšanai būvniecības iecerei Padomju okupācijas muzeja rekonstrukcijai Latviešu strēlnieku laukumā 1. VNĪ, pamatojoties ar Administratīvā procesa likumu normām, lūdza Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu atcelt Rīgas pilsētas būvvaldes 2016.gada 20.janvāra lēmumu un uzlikt par pienākumu Rīgas pilsētas būvvaldei izdot būvatļauju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti