Rīgas būvvalde līdz martam apsekos visus sabiedriski nozīmīgos būvobjektus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Rīgas pilsētas būvvalde ziemas mēnešu darba plānā ir iekļāvusi aptuveni 100 pēdējā mēneša laikā pagaidām vēl neapsekotus sabiedriski nozīmīgus būvobjektus, kuriem būvatļaujas ir izsniegtas laika posmā no 2009. gada līdz 2012. gadam, informēja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Šo būvobjektu apsekošanu plānots pabeigt 2014. gada marta – aprīļa mēnešos. Lai būvniecības procesa kontroli efektivizētu, nepieciešamas steidzamas likumdošanas izmaiņas.

Minētais būvobjektu skaits var mainīties, jo katru dienu ekspluatācijā tiek pieņemtas jaunas ēkas (vidēji mēnesī ap 60 būvobjektiem), kā arī no jauna izdotas būvatļaujas (vidēji mēnesī ap 60 būvatļaujām).

„Vidēji viena būvobjekta apsekošanai ir nepieciešamas 5 līdz 6 stundas. Rīgas pilsētas būvvaldes būvinspektori, neveicot ikdienas darbus, minētos 100 būvobjektus varētu apsekot aptuveni 2 nedēļu laikā. Tomēr jāsaprot, ka normatīvajos aktos ir noteikti konkrēti un īsi termiņi Rīgas pilsētas būvvaldei veicamajiem ikdienas darbiem, piemēram, būvatļauja ir jāizsniedz 5 darbdienu laikā. Rīgas pilsētas būvinspekcija viena mēneša laikā vidēji izskata vairāk nekā 800 dokumentus, tādēļ būvobjektu apsekošana, neveicot citus ikdienas darbus, nav iespējama," uzsver Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Pēc traģiskajiem notikumiem Zolitūdē ir vērojama arī pastiprināta sabiedrības interese par ēku drošību, tāpēc Rīgas pilsētas būvvalde, papildus sabiedriski nozīmīgo būvobjektu apsekošanai, veic pārbaudes arī būvēs, par kuru drošības iespējamajiem riskiem tiek saņemta informācija no iedzīvotājiem.

Pārbaudāmo objektu skaits ir mērāms simtos un prasa ievērojamus resursus, norāda Vircavs. Šo objektu apsekošana ēku īpašnieku vietā prasa nodokļu maksātāju naudas nesamērīgu tērēšanu. Turklāt šobrīd spēkā esošie normatīvie akti neļauj būvvaldēm maksimāli efektīvi kontrolēt ēku tehnisko stāvokli.

„Pēdējo piecu gadu laikā Rīgas pilsētas būvvalde ir rosinājusi apmēram 70 izmaiņas normatīvajos aktos, tai skaitā,  lai pilnveidotu kontroles mehānismu. Diemžēl lielākā daļa nav ņemta vērā. Patiesi ceram, ka Ekonomikas ministrija, apzinoties situāciju, tomēr atbalstīs mūsu ierosinājumus likumdošanas pilnveidošanai, lai to padarītu maksimāli efektīvu, piemērām, paredzot būvvaldēm iespējas fiziski apturēt ēku ekspluatāciju, ja konstatēti būtiski pārkāpumi, kā arī uzliekot lielāku atbildību ēku īpašniekiem," skaidro Vircavs.

Jau ziņots, ka pastiprināta uzmanība būvobjektu pārbaudei pievērsta pēc traģēdijas Zolitūdē, kur 21.novembrī, iegrūstot lielveikala „Maxima" jumtam, gāja bojā 54 cilvēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti