Rīgas būvvalde aizliedz 5 privāto bērnudārzu telpu ekspluatāciju un prasa anulēt licenci

Rīgas pilsētas būvvalde neatbilstošo telpu un trūkstošās dokumentācijas dēļ ir aizliegusi ekspluatēt piecu privāto bērnudārzu ēkas un aicinājusi anulēt šo iestāžu darbības licenci,  informēja Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Žūka.

Kopš 2013. gada oktobra, kad Rīgas pilsētas būvvaldes  rīcībā nonāca informācija par vairākām Rīgas privātām pirmsskolas izglītības iestādēm, kas sniedza pakalpojumus neatbilstošās telpās, šobrīd no 98 bērnudārziem 72 telpas šī pakalpojuma sniegšanai ir pielāgojuši, ko apliecina saskaņotā dokumentācija.

Desmit iestādēm dokumentācija ir saskaņošanas procesā, piecām no tām nepieciešams izstrādāt būvprojektu, tādēļ telpu ekspluatācija ir kategoriski aizliegta.

Savukārt vēl 16 iestādēm telpu ekspluatācija nav atļauta, jo būvvaldes noteiktajos termiņos visa nepieciešamā dokumentācija nebija iesniegta vai būvvalde atbildi nesaņēma vispār. Šo 16 iestāžu skaitā ir piecas, kas sniegušas informāciju, ka konkrētās telpas vairs neekspluatē.

Dati par visām šīm Rīgas privātām pirmsskolas izglītības iestādēm, to telpu atbilstību un atļauju vai aizliegumu ekspluatēt konkrētās telpas, šobrīd ir publicēti Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā.

"Šobrīd ar gandarījumu jāsaka, ka, pateicoties būvvaldei, 70% privāto bērnudārzu telpu pielāgošanu prasībām ir nodrošinājusi," pauž būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

"Nereti no pirmsskolas izglītības iestāžu vadības puses tika saņemti pārmetumi, ka patiesībā šīs Ministru kabineta noteikumu prasības, ko būvvalde liek ievērot, ir tikai formalitātes. Tomēr oponējot jāsaka, ka aiz katras prasības ir virkne darbību, kas jāveic, lai nodrošinātu bērnu ērtības un drošību. Piemēram, ugunsdrošības pasākumu aprakstā ir jāparedz evakuācijas iespējas, Veselības inspekcijas atzinumā, ka dokumentācija ir izstrādātab ievērojot Veselības inspekcijas prasības, savukārt būvkonstrukciju tehniskās apsekošanas atzinumā, ka konstrukciju nestspēja un noturība ir atbilstoša," uzsver Vircavs.

Kopš 2014. gada janvāra ir stājušies spēkā jauni valdības noteikumi, kuros ir noteiktas specifiskas prasības, piemēram, attiecībā uz guļamtelpu un grupas telpu izmēriem, kas jāparedz katram audzēknim. Nepieciešamība nodrošināt rotaļu un sporta zonas. Ievērot vides pieejamības prasības personām ar īpašām vajadzībām u.tml..

Būvvalde pārbaudes secināja, ka lielākā daļa no Rīgas privātajiem bērnudārziem neievēroja valdības noteikumus - bērnudārzi bija ierīkoti biroju un fabriku telpās vai pat noliktavās.

Lielai daļai šo iestāžu bija nepieciešami vien minimāli uzlabojumi un vienkāršotā kārtībā jāsaskaņo dokumentācija būvvaldē.  Tomēr piecās adresēs telpu pielāgošanai un funkcijas maiņai bija nepieciešams izstrādāt būvprojektu. Visām šīm iestādēm būvvalde vairākkārt ir norādījusi, ka telpu ekspluatācija un bērnu atrašanās šajās ēkās ir kategoriski aizliegta līdz to nodošanai ekspluatācijā.

Diemžēl iestāžu vadība būvvaldes norādījumus nevēlas sadzirdēt, tādēļ būvvalde Izglītības kvalitātes valsts dienestam ir nosūtījusi informāciju par konkrētajām pirmsskolas izglītības iestādēm ar lūgumu izskatīt iespēju anulēt tām izsniegtās licences.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti