Panorāma

«RS» vēršas policijā pret RD deputātu V. Bergu

Panorāma

Saeimā vēl lems par atbalstu S. Purgailei

Rīgas budžetu pildīs no tūristu makiem

Rīgas budžetu plāno pildīt no tūristu makiem; Tūrisma biroja tēriņus sola uzraudzīt stigrāk

Trīs miljoni eiro – par šādu summu Rīga iecerējusi papildināt pilsētas budžetu, no 2021. gada ieviešot tūrisma nodevu. Iegūtos līdzekļus plānots novirzīt korupcijas apkarotāju redzeslokā nonākušajam Rīgas Tūrisma attīstības birojam (RTAB), kurā uzsver, ka pēc vadības maiņas finansējuma sadale tiek daudz rūpīgāk uzraudzīta.

Tūrisma nodevu Rīga līdzīgi kā daudzviet citur Eiropā ieplānojusi iekasēt ar naktsmītņu starpniecību. Katram Rīgas viesim, kas vecāks par 12 gadiem, par katru nakti viesnīcā viens eiro pie maksas klāt.

Maksimālais nodevas apmērs neatkarīgi no uzturēšanās ilguma būtu 10 eiro. Šādi Rīga cer pilsētas budžetu ik gadu papildināt par aptuveni 3 miljoniem eiro, ko novirzītu Rīgas Tūrisma attīstības birojam, aizstājot līdzšinējo dotāciju.

“Tā nav papildu nauda, šeit vairāk tiek runāts par to, ka to slogu, kas ir uz rīdzinieku pleciem - šobrīd 3,5 miljoni - pārlikt uz tūristu pleciem. Tā būtu tā nauda,” skaidroja RTAB valdes priekšsēdētājs Guntars Grīnvalds.

Vēl maija vidū Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja Rīgas tūrisma attīstības biroja vadītājus, savukārt Valsts kontrole apšaubīja biroja lietderību.

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes priekšnieks Ilmārs Ziedonis savukārt norādīja, ka birojā “ir nomainījusies vadība, jauna komanda apņēmības pilna realizēt savus izvirzītos  mērķus, tā ka šis jautājums vairs nav aktuāls”.

Jaunais biroja vadītājs stāstīja – par iegūtajiem līdzekļiem plānots aktīvāk reklamēt Rīgu ārzemēs, kā arī piesaistīt biznesa tūristus. 

“Kopš manas stāšanās amatā es teiktu, ka mainījies ir ļoti daudz kas, ir ieviestas jaunas procedūras, un ir saprotams, kam un par ko šī nauda, kas tiek piešķirta no Rīgas  domes dotāciju veidā, tiek tērēta,” klāstīja Grīnvalds.

“Tiks veidota arī konsultatīvā padome, lai lemtu par līdzekļu izmantojumu konkrētiem mērķiem,” piebilda jaunais biroja priekšnieks.

Šajā padomē darbotos pārsvarā nozares pārstāvji, un tieši tas kalpojis par iemeslu, ka pēc vairākus gadus ilgušām diskusijām viesmīlības nozare piekritusi tūrisma nodevas ieviešanai.

Kā iekasēt nodevu arī no neoficiālajiem dzīvokļu izīrētājiem, Rīgas dome gan vēl domā. Iesāktas sarunas ar lielajiem starpniekiem – Booking.com un “AirBnb” - par to, ka tie tūrisma nodevu varētu piemērot automātiski. Savukārt, lai jauno nodevu administrētu, Rīgas dome plāno veidot trīs jaunas štata vietas un izstrādāt īpašu programmatūru. Kopumā tam jau nākamā gada budžetā jāparedz 110 000 eiro.

Balsojums par nodevas ieviešanu gaidāms trešdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt