Panorāma

Dombrovskis - Ministru prezidents 4 gadus

Panorāma

Muzejā izveidota porcelāna leļļu izstāde

VK: Rīgas brīvostas pārvaldes darbība nav bijusi atbilstoša labas pārvaldības principiem

Rīgas brīvostas valde nepiekrīt VK revīzijas pārmetumiem (papildināts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Rīgas brīvostas pārvalde (RBP) apstrīdēja Valsts kontrole (VK) veiktā revīzijas konstatējošo daļu. Sešiem RBP valdes locekļiem balsojot par un diviem atturoties, RBP valde nepiekrita formulējumiem, kas ir revīzijas konstatējošā daļā, Latvijas Radio informēja pārvaldes priekšsēdētājs Andris Ameriks (partija "Gods kalpot Rīgai").

Ameriks norādīja, ka RBP nav iebildu plānam līdz oktobrim ieviest VK ierosinājumus un solīja, ka ostas valde sekos tam, lai RBP administrācija visu procesu veiktu. Tai pat laikā viņš uzsvēra, ka valde nepiekrīt revīzijas konstatējošo daļu: „Konstatējošā daļā šie formulējumu, kas saistīti ar nelietderīgu, nelikumīgu, tiem lielā mērā ostas valdes locekļi nepiekrita. Mēs neapstrīdējām ieteikumus. Tie tikai daļēji saistīti ar konstatējošo daļu.”

Taujāts, vai paredzēts lemt par Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīda Loginova atbrīvošanu no amata, Ameriks atzīmēja, ka VK šādu ieteikumu nav devusi. „Lai arī kā mēs kritizētu šo vai citu jautājumu, Rīgas brīvosta galveno uzdevumu ir izpildījusi – tā ir šodien vadošā osta Baltijas reģionā ar pārkrauto kravu apjomu. Mums būs konstruktīva sadarbība ar valsts kontroli, lai mūsu darbu padarītu vēl labāku," sacīja Ameriks.

VK ir pārmetumi saistībā ar velkoņu floti, kas būtu jāreorganizē. Pēc Amerika teiktā, par šo jautājumu ir atsevišķa diskusija: „Tur tiek ieskaitīts, ka mēs esam iegādājušies brīvostas vajadzībām modernos velkoņus, ka tie ir nelietderīgi izdevumi. Visa Eiropa šo funkciju, kas saistīta ar ostas dzīvotspējas nodrošināšanu, ņem uz sevi. Tās veic gan ugunsdzēsības funkcijas, gan ledus laušanu.”

Tāpat VK norādījusi uz vairākiem realizētajiem projektiem, kas saistīti ar dzelzceļa infrastruktūras uzlabošanu Kundziņsalā. „Mums ir jāsaprot, ka ostas infrastruktūras uzlabošana ir viens no tiem priekšnosacījumiem, lai vispār kravas varētu pārkraut ostā,” skaidroja Ameriks.

Ameriks arī nepiekrita VK pārmetumiem par nevienlīdzīgu attieksmi pret komersantiem.

Kritisks par VK pārmetumiem ir arī Brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs. Viņš uzsver, ka VK ir izteikusi tikai savu viedokli un ieteikumus. Turklāt Loginovam pamatoti šķiet izdevumi, piemēram, par basketbola trenera pakalpojumiem, sporta zāli un baseina peldceliņa īri.

"Cilvēks ir dzimis, lai dzīvotu un priecātos. Tie ir tikai viedokļi. Ko nozīmē nelietderīgi?  Kad cilvēks piedzimst, tad arī  varbūt ir jautājums par viņa lietderību sabiedrībā," Latvijas Televīzijai teica Loginovs.

Saskaņā ar Rīgas brīvostas likumu, pārvaldnieku no amata atbrīvo brīvostas valde pēc saskaņošanas ar satiksmes ministru. Šī portfeļa turētājs Anrijs Matīss vispirms gan vēlas noskaidrot visu brīvostas valdē esošo valsts pārstāvju viedokļus.

Reformu partijas ministru pārstāvji brīvostas valdes balsojumā par atzinuma pārsūdzēšanu atturējās un jau pirmdien bija vērsušies prokuratūrā. Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts uzskata, ka valdības koalīcijas partneriem būtu nopietni jādiskutē par izmaiņām Rīgas brīvostas vadībā. Jāpiezīmē, ka Finanšu ministriju pārstāvošais tagadējais brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks, „Vienotības” Rīgas domes frakcijas deputāts Ēriks Škapars valdē darbojas jau kopš 2009.gada vasaras.

Jau ziņots, ka Valsts kontrole vērsīsies prokuratūrā saistībā ar RBP veiktās revīzijas rezultātiem. Kā norādījusi VK, RBP darbība nav bijusi atbilstoša labas pārvaldības principiem un tiesību aktu prasībām, kā rezultātā ir pieļauti nelikumīgi un nelietderīgi finanšu līdzekļu tēriņi un nav gūti pienākošies ieņēmumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti