Panorāma

Vilciena avārija Jelgavā apkārtējās vides piesārņojumu neradīja

Panorāma

Pirmais centralizētais eksāmens

Loginovs noturas brīvostas pārvaldnieka amatā

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs saglabā savu amatu (papildināts)

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs saglabājis savu amatu pēc pirmdien notikušās ostas valdes ārkārtas sēdes. Valsts un pašvaldību pārstāvju balsis sēdē sadalījušās vienādi, tādēļ lēmumu nav bijis iespējams pieņemt. Ostas valde gan ierosinājusi vērtēt darbinieku atbildību par Valsts kontroles pārkāpumiem. Šo darbu uzticēs Loginova pakļautībā strādājošajiem.

Valsts kontroles uzskaitītie nesaimnieciskie lēmumi un iespējamās nelikumības 40 miljonu latu apmērā nav bijis pietiekams arguments, lai Rīgas brīvostas valde atbrīvotu no pārvaldnieka amata Leonīdu Loginovu, kurš šo amatu ieņem kopš 1998.gada.

Par Loginova atlaišanu balsoja četri valsts pārstāvji ostas valdē, kas pagājušajā nedēļā prasīja sasaukt ārkārtas sēdi, lai nomainītu pārvaldnieku, pret bija četri Rīgas domes cilvēki.

Ostas vadītājs, Rīgas vicemērs Andis Ameriks no partijas „Gods kalpot Rīgai” pēc sēdes atkārtoja jau iepriekš pausto, kāpēc viņš nepiekrīt Loginova nomaiņai. „Pieņemot lēmumus, kas saistīti ar ostas pārvaldību, ir svarīgi tos pieņemt tiesiski un pareizi,” pauž Ameriks. Viņš kopā ar pārējiem pašvaldības deputātiem ostas valdē uzskata, ka vispirms jāsagaida prokuratūras apstiprinājums tam, ka taisnība ir Valsts kontroles pusē, jo ostas juristi tā nedomā: „Vai nu ir kļūdījušies ostas juristi, tad jāreorganizē viss juridiskais dienests, vai nu Valsts kontrolei jāmeklē citi juristi.”

„Rīgas domes un valdības pārstāvju viedoklis par to, kas ir laba pārvaldība, atšķiras,” pēc sēdes secināja ostas valdes loceklis Ēriks Škapars no "Vienotības". Viņš pauž, ka tiesībsargājošās iestādes vērtēs - ir vai nav izdarīts noziegums, taču Valsts kontrole norādījusi arī uz sliktu pārvaldību, piemēram, piemaksām.

Škapars pieļauj, ka ostas valdē būtu jāmaina balsošanas modelis.

Arī valdes locekle Inga Antāne, ko Reformu partija nosaukusi par Rīgas mēra amata kandidāti pašvaldību vēlēšanās, piekrīt, ka pārvaldes modelis nav efektīvs. Viņa sola, ka valdības koalīcija mainīs likumus, tiklīdz būs Reformu partijas ilgi prasītais Pasaules bankas pētījums par ostām.

Kamēr osta gaidīs prokuratūras atzinumu, kas var prasīt daudz laika, jo tā materiālus nosūtījusi tālāk policijai, osta ieviesīs Valsts kontroles ieteikumus. Tie kopskaitā ir 23 un skar gandrīz katru departamentu. Tāpat ostā notiks iekšēja darbinieku atbildības vērtēšana par revīzijā konstatētājiem pārkāpumiem. Šo darbu uzticēs darbiniecei ar atbilstošu sertifikātu, kura strādā tiešā Loginova pakļautībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti