4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc smalkajā un bagātajā Baltezerā valda postaža?

Brasas tilts: slēgs vai remontēs?

Rīgas Brasas tilts remontu gaida jau gadiem; tagad cer darbus pabeigt nākamgad

Pērn, apsekojot Rīgas tiltus, Brasas tilts tika atzīts par bīstamu un vissliktākajā stāvoklī esošo tiltu Rīgā, tiesa, vēl tilts vēl var būt drošs satiksmei 2 – 3 gadus. Rīgas dome jau iepriekš solīja to remontēt, taču tas aizvien nav noticis. Tagad pašvaldība sola, ka tiltu atjaunos līdz nākamā gada pavasarim, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.  

Rīgas domes Satiksmes departamentā raidījumam skaidroja, ka departaments saņēma Brasas tilta pārbūves projektu tikai pērnā gada otrajā pusē, projektētāji - SIA „Tilti” projekts un personu apvienība - nepildīja līgumā noteikto termiņu un kavēja projekta nodošanu par diviem gadiem.

“Satiksmes departaments pieņēma lēmumu turpināt šo sadarbību, turpināt projektēšanu un līgumu nelauzt tā iemesla dēļ, ka saprot to, ka šis ir sarežģīts projekts ar sarežģītu projektēšanas gaitu. Iespējams, ja mēs šo līgumu lauztu ar esošajiem projektētājiem, nākamajiem, ja mēs ar tādiem noslēgtu līgumu, būtībā termiņš vēl pagarinātos, jo normāli projektēšanas ilgums ir pusotrs līdz divi gadi,” skaidroja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Pārbūves projekts beidzot ir saņemts, un izsludināts būvniecības iepirkuma konkurss, kurā pieteikušies divi pretendenti, šobrīd notiekot viņu izvērtēšana - vai ir atbilstoša pieredze šādu remontdarbu veikšanai.

“Ja viss norit veiksmīgi, konkurss netiek apstrīdēts, tad ir plānots, ka jau šī gada būvsezonā, kas parasti sākas aprīlī, arī tiks šī pārbūve uzsākta,” sacīja departamenta pārstāve.

Būvniecības darbi ilgs aptuveni gadu, un Satiksmes departaments cer, ka līdz nākamā gada pavasarim tilts būs atjaunots.

Ja kāds no pretendentiem apstrīdēs konkursa rezultātus, “bezgalīgi vilkties tas nevar, bet kādu laiku noteikti var”, atzina Una Ahuna-Ozola.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti