Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dārzkopji gatavojas pavasarim, barojot putnus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vakcinē Rīgas bērnu aprūpes centru darbiniekus

Rīgas bērnunama «Ziemeļi» darbinieki priecājas par vakcināciju pret Covid-19

Ar izbraukuma vizīti Rīgas sociālās aprūpes centrā “Ziemeļi” pabeigta galvaspilsētas bērnu un jauniešu centru darbinieku pirmreizējā vakcinācija pret Covid-19 visās septiņās centra struktūrvienībās. Arī bērnu aprūpes centri, tāpat kā pansionāti, kuros mīt sirmgalvji, ir viena no vakcinācijas plāna prioritārajām grupām.

Par to, ka Covid-19 pašlaik skāris Rīgas bērnu un jauniešu centru “Ziemeļi”, norāda plakāts. Tur ar koronavīrusu pašlaik slimo divi bērni, tāpēc piesardzība jāievēro visiem. Darbinieku vakcinācija viesusi cerības, ka varēs atgriezties pie agrākās dzīves.

“Vakcinācija notiek mierīgi. Viņi ir uztraukti, protams, pie pirmās potes. Cerēsim, ka viss būs labi. Pagaidām nekādu blakņu nav. Viss mierīgi,” pastāstīja medicīnas centra “ARS” ārste Oksana Ņikuļšina.

Starp šī centra darbiniekiem vakcīnu saņemt atnākuši arī tādi darbinieki, kas paši pārslimojuši lipīgo vīrusu. Daļa arī slimnīcā. Tikmēr citi bijuši spiesti strādāt pilna ekipējuma aizsargtērpos un ievērot visas citas drošības prasības, no kurām ar laiku cer atteikties.

Vakcinācija šajā aprūpes centrā notiek visas dienas garumā, un vēlmi potēties pauduši ap 70% darbinieku. Liela daļa no viņiem ir vecuma grupā virs 56 gadiem.

Audzinātāja Inta Bergmane ir viena no pirmajām, kas saņēmusi poti. Viņai šodien ir dzimšanas diena. “Es ļoti priecājos, ka tieši 63 gados – tā man ir pati dārgākā dāvana. Es tagad varu tikties ar saviem mazbērniem, es tagad varu strādāt drošāk. Es, piemēram, esmu izturējusi visu to gadu, un tagad man būs atvieglinājums.

Protams, es gaidu vēl otro poti, bet mīļš paldies tiem, kas to ir izgudrojuši.

Es vēl esmu Rīgas Aktīvo senioru aliansē, kur ir ap 700 biedru, un tie visi vēl gaida vakcīnu, jo mēs gribam ilgi un labi dzīvot,” sacīja centra audzinātāja.

“Ziniet, es ilgi domāju, vajag to darīt vai ne. Principā es nekad nevakcinējos pat pret gripu, bet šo vakcīnu domāju, ka vajag. Tāpēc, ka ir ļoti šausmīga situācija, es domāju, ka visiem vajag vakcinēties. Būsim visi veseli,” pauda audzinātāja Ilona Rudenko.

Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra direktors Kaspars Jasinkēvičs skaidroja vakcinācijas nozīmi centrā: “Tad, kad saslimst darbinieki vai aiziet pašizolācijā, nav kas aprūpē bērnus. Šajā gadījumā mūsu nosaukums ir “bērnu un jauniešu centrs”, bet patiesībā tos sauc par bērnunamiem.

Ja nav darbinieku, audzinātāju, tad bērni paliek vieni paši. Un diez vai kāds uzreiz būtu gatavs paņemt pie sevis visus bērnus, kas ir ārpusģimenes aprūpē.”

Darbinieku vakcinācija sociālās aprūpes centros turpināsies vēl visu šo nedēļu un arī nākamnedēļ.

KONTEKSTS:

Vakcinācija pret Covid-19 sociālās aprūpes centros sākta 10. februārī, un līdz nedēļas beigām bija vakcinēti aptuveni 500 klienti un darbinieki. Līdz šim vakcinēties pret Covid-19 piekrituši vairāk nekā 8000 klienti un vairāk nekā 2700 darbinieki.

Ilgstošu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā sniedz 215 iestādes, kurās kopumā ir 13 340 klienti un strādā 8225 darbinieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt