Panorāma

Eiropā pamazām atver iekšējās robežas

Panorāma

Jūrmalā 15 kg paka katram daudzbērnu ģimenes bērnam

Rīgā bērnudārzos izlaidums bez vecākiem

Rīgas bērnudārzos izlaidumi notiks bez vecākiem

Distancēšanās laiks ieviesis pamatīgas izmaiņas arī izlaidumu rīkošanā. Rīgas bērnudārzos šogad izlaidumi notiks, taču bez vecāku līdzdalības. Tā vietā bērni diplomus par pirmsskolas beigšanu saņems paši un svinēs ar audzinātājām grupā.

Skaisti tērpi, dziesmas un dejas būs, bet mammu aizkustinājuma asaras kabatas lakatiņā gan šogad, visticamāk, izpaliks. Bērnudārzu izlaidumi Rīgā notiks bez vecākiem.

"Mēs jau arī smejoties tā sakām, ka bērnudārza izlaidums ir pats svarīgākais. Un kā nu iestāde pati lemj. Bet obligāti bez vecāku klātbūtnes, jo valstī ir šis ierobežojums, 25 cilvēki un vecāki nevar būt," saka Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Darba likums šajā dienā brīvdienu pilnīgi visiem strādājošajiem neparedz. Taču tiem, kas strādā publiskajā sektorā - un tādi ir aptuveni 50 tūkstoši strādājošo -, Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums ļauj pieteikt apmaksātu atvaļinājuma dienu tieši izlaiduma svinībām.

"Ir šis atlīdzības likums, kas ļauj valsts vai pašvaldības darbiniekam izlaiduma dienā izmantot brīvdienu. Tam jābūt atrunātam iekšējās kārtības likumā vai koplīgumā," skaidro Labklājības ministrijas (LM) Darba attiecību departamenta direktora vietniece Ineta Vjakse.

Šogad, kad mazā cilvēka mūža pirmais lielais notikums būs bez vecāku klātbūtnes, apmaksāta vai neapmaksāta brīvdiena ģimenei var būt īpaši svarīga. Lai pēc tam izlaidumu nosvinētu ģimenes lokā mājās vai saulainā izbraukumā pie dabas un kopā priecātos par to, ka vēl viens mazs ķipars izaudzis jau tik liels, ka ies skolā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti