Rīgas Austrumu slimnīcā plāno ļoti sarežģītas nosprostotu asinsvadu atvēršanas operācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Starptautiska pieredzes apmaiņas semināra laikā piektdien, 6.aprīlī, Rīgas Austrumu slimnīcā ārsti no Latvijas un ārvalstīm sešiem pacientiem veiks ļoti sarežģītas nosprostotu asinsvadu atvēršanas un caurteces atjaunošanas operācijas, ļaujot kolēģiem procesu vērot un apspriest.

Šāds pasākums – Hronisku totālu oklūziju dienas – slimnīcā norisinās jau devīto gadu, un tas pulcē vadošos invazīvos kardiologus no dažādām pasaules valstīm, kuri dalās pieredzē aterosklerozes dēļ pilnībā slēgtu sirds vainagartēriju invazīvā ārstēšanā.

Rīgas Austrumu slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

“Pacienti ar hroniskām totālām aklūzijām jeb aterosklerozes dēļ pilnīgi slēgtiem asinsvadiem nav kardiologu ikdiena. Šādus bojājumus nekonstatē bieži. Turklāt ne visiem pacientiem ir nepieciešama invazīvā ārstēšana. Tas, vai ir nepieciešama nosprostotā sirds asinsvadu atvēršana un asins plūsmas atjaunošanu caur to, ir atkarīgs no pacienta sūdzībām un izmeklējumu rezultātiem.

Šādas procedūras tiek veiktas, lai uzlabotu pacientu pašsajūtu un novērstu dzīvi apgrūtinošus simptomus, tādus kā elpas trūkums un nespēks.

Slēgtu sirds asinsvadu atvēršanas operācijas ir ļoti sarežģītas, tās nereti ilgst pat četras piecas stundas.

Lai tās labi veiktu, invazīvajam kardiologam šīs procedūras jāveic regulāri un daudz. Tāpēc ir ārsti, kas specializējas šādu operāciju veikšanā,” skaidroja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti