Rīgas apkaimju biedrības apvienosies pārstāvēt iedzīvotājus attiecībās ar pašvaldību

15 Rīgas apkaimju biedrības nolēmušas apvienoties Rīgas apkaimju aliansē, lai spētu labāk pārstāvēt iedzīvotāju intereses attiecībās ar pašvaldību. Dibināšanas sapulce notiks šovakar kultūras pilī „Ziemeļblāzma”.

Kā Latvijas Radio norādīja Čiekurkalna attīstības biedrības vadītājs Kaspars Spunde, biedrības darbojas kā privātas iniciatīvas un nesaņem naudu no Rīgas domes. Viņš uzsver, ka iedzīvotāji pēdējos gados kļuvuši pilsoniski daudz aktīvāki un alianses izveidošana ļaus spēcīgāk līdzdarboties rīdzinieku dzīves vides kvalitātes uzlabošanā un sekot līdzi, lai publiskās iestādes attiecībās ar iedzīvotājiem ievērotu labas pārvaldības principus:

Kaspars SpundeMāra Rozenberga
  „Mēs mēģinām panākt to, lai mūsu viedoklī ieklausās vairāk un to respektē. Ar laiku mēs gribētu pretendēt uz pašvaldības konsultatīvā partnera lomu, kura viedoklī ieklausās gan Rīgas vadība, gan Rīgas pilsētas institūcijas. No savas puses spējam piedāvāt, kā mēs domājam, lielisku komunikācijas kanālu un atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem. Jo kurš gan cits, ja ne mēs – Rīgas apkaimju biedrības – labāk pārzinām to situāciju uz vietas, apkaimēs?”

  Ideja par Rīgas apkaimju alianses izveidi radās tieši pirms gada, kad pirmo reizi apkaimju biedrību pārstāvji pulcējās kopīgā sanāksmē, lai pārrunātu savas darbības aktuālos jautājumus un izaicinājumus.  Rīdzinieku veidotās kopienas un biedrības, kuras tur rūpi par savām apkaimēm un pieskata pilsētas attīstību, kļūst arvien profesionālākas un zinošākas, tāpēc spēku konsolidācija ir nākamais loģiskais solis to attīstībā.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti