Rīgā vīrietis pēc dzīvokļa aplaupīšanas izlec no piektā stāva un aizbēg

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgā aizvadītājā nedēļā pēc dzīvokļa aplaupīšanas un smagu miesas bojājumu nodarīšanas sirmgalvei, kura vēlāk mirusi, ļaundaris, iztraucēts nozieguma vietā, izlēca pa piektā stāva logu un aizbēdzis, bet vēlāk policijai izdevās viņu aizturēt, liecina policijas informācija.

Šā gada 13. jūnijā pēc pulksten 19.00 Valsts policijas Rīgas Teikas iecirknī tika saņemts izsaukums par vīrieti, kas izlēcis no daudzdzīvokļu nama 5. stāva.

Aculiecinieki pastāstīja, ka izlēkušais vīrietis nokritis zālienā pie mājas un, atsakoties no medicīniskās palīdzības, aizgājis prom.

Policistiem radās aizdomas par noziegumu. Pēc liecinieku liecībām tika noskaidrots dzīvoklis, no kura izlēcis vīrietis. Ņemot vērā, ka dzīvokļa durvis likumsargiem neviens neatvēra, ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta palīdzību caur balkonu tika iekļūts dzīvoklī, kur atrasta 1939. gadā dzimusi sieviete ar galvas traumu. Cietusī tika nodota mediķu aprūpē.

Dzīvoklī esošās mantas bija izmētātas, atvilktnes un skapji bija atvērti. Kad policisti bija dzīvoklī, ieradās arī cietušās sievietes radinieks, kas liecināja, ka pirms laika mēģinājis sazvanīt cietušo, taču viņam tas neesot izdevies, tāpēc, nojaušot ko nelāgu, devies viņu apraudzīt.

Pirmoreiz atnākot, viņš zvanījis pie durvīm, taču neviens durvis neatvēra, tāpēc aizgājis uz savām mājām pēc atslēgām un atnācis atkal.

Vizuāli apskatot dzīvokli, viņš konstatēja, ka ir nolaupīts mobilais telefons.

14. jūnijā cietusī persona no gūtajām traumām  diemžēl gāja bojā, tāpēc uzsāktais kriminālprocess  pārkvalificēts  par laupīšanu, ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas.

Policija uzsāka meklēt vainīgo, un noskaidrots, ka minēto noziegumu izdarījis 1989. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš sodīts par mantiskiem noziegumiem, tai skaitā par miesas bojājumu nodarīšanu un laupīšanām.

Tāpat viņš iepriekš sodīts arī par narkotisko vielu nelikumīgu apriti, pašlaik divi kriminālprocesi ir iztiesāšanas stadijā.

15. jūnijā policisti šo personu aizturēja,  kratīšanā viņa dzīvesvietā tika izņemts nolaupītais mobilais telefons.

Cietusī persona nebija izvēlēta pēc nejaušības principa, tā bija aizturētās personas tuva paziņa. Pašreizējā izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka aizdomās turētais bija ieradies pie cietušās, un viņa atvērusi dzīvokļa durvis. Pēc tam ļaundaris viņu pagrūdis, cietusī pakritusi un ar galvu atsitusies pret skapīti. Ļaundaris nolaupījis 23 eiro un mobilo telefonu.

Tobrīd pie durvīm kāds piezvanījis un vīrietis nolēmis paļauties uz veiksmi un izlēcis no 5. stāva balkona. Veiksme bija viņa pusē, un nopietnus ievainojumus viņš neguva. Tās pašas dienas vakarā par nolaupīto naudu viņš iegādājās narkotiskās vielas un tās izlietoja, savukārt pārdot nolaupīto telefonu viņš nepaspēja.

Par izdarīto aizturētajam nāksies stāties tiesas priekšā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Trešdien, 17. jūnijā, aizturētajam piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti