Rīgā vienai mājai grasās noteikt divas adreses atšķirīgās ielās

Rīgā kādai mājai vienā galā plānots atstāt veco adresi, bet otrā galā – iedot pavisam jaunu un pavisam citā ielā. Pašlaik nama adrese ir Brīvības iela 150, bet otra jaunā nama adrese plānota Ērgļu iela 6, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".

"Rīgas būvvalde plāno nomainīt adreses. Šī ēka uz doto brīdi nes Brīvības ielas 150. numuru. Kadastrā ir divas būves, bet abām adrese ir 150, jo visa ieeja ir no Brīvības ielas puses. Un pašreiz tas piedāvājums, ko Rīgas būvvalde piedāvā, ir, ka lielajai sešu stāvu ēkas daļai [adrese] būs Brīvības iela 150, bet mazajai ēkai – Ērgļu iela 6," teica nama saimnieks Raimonds Krieviņš.

Rezultātā vienā kāpņu telpā sešu dzīvokļu adrese būtu Brīvības iela, bet 22 dzīvokļu adrese – Ērgļu iela.

Tā kā māja gan vizuāli, gan pēc projekta būvēta kā viena, LTV raidījums "4. studija" vērsās Rīgas būvvaldē ar jautājumu, kāpēc vienai mājai jābūt divām adresēm?

"Ar vienu adresi līdz šim varēja eksistēt vairākas ēkas. Tad tagad tā vairs nevar būt. Katrai ēkai, kas ir kā atsevišķa ēka – būvēta, projektēta, pieņemta ekspluatācijā – ir jābūt savai adresei.

Šis arī ir tas gadījums, kur, ja nemaldos, ēka varbūt izskatās dabā kā viena, bet būvētas ir kā divas atsevišķas ēkas. Vismaz to uzrāda attiecīgie dati.

Šeit ir jāņem vērā tas, ka to otru māju no Brīvības ielas īsti nemaz neredz, bet tieši otrādi – redz no Ērgļu ielas un no Ērgļu ielas puses arī ir piekļūšana," Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Taču mājas saimnieks uzsver, ka galvenā ieeja mājā ir no Brīvības ielas, un izeja uz Ērgļu ielu ir iedzīvotāju ērtībai un tikpat labi to varētu slēgt.

"Šī ēka ir viens vesels, jo, ja paskatās ēkas vēsturi, tad sākotnēji ēkas īpašnieks Zāģera kungs, kas būvēja šo ēku 1900. gadā, vispirms uzbūvēja pirmo daļu – mazo ēku, un tad, kad iekrāja naudas līdzekļus, tālāk attīstībā būvēja šo sešu stāvu ēku. Un var redzēt, ka kāpņu telpas un salaidums bija izprojektēts jau no sākuma, ka šī ir vesela viena ēka," sacīja nama saimnieks.

Būvvalde ir sniegusi priekšlikumus Tieslietu ministrijā, lai nebūtu tik strikti regulējumi attiecībā uz adrešu maiņu un tā varētu vairāk izvērtēt katru konkrēto gadījumu, taču pagaidām nekas nav mainījies.

"Ja iedzīvotāji pārliecinās mūs un iesniegs tādus argumentus, ka mēs redzēsim, ka Ērgļu iela nav tas labākais variants, bet ir vajadzīgs Brīvības ielu tomēr saglabāt, tad tām otrām mājām, kas ir tālāk no Brīvības ielas, bet tuvāk Ērgļu ielai, varētu būt Brīvības ielas 150 vai 152 korpuss A, piemēram," sacīja Vircavs.

Līdz februāra vidum Brīvības ielas 150 nama saimnieki var vērsties ar iesniegumu būvvaldē, lai māja, kas atrodas iekšpagalmā, nepārtaptu par Ērgļu ielu 6, bet gan, piemēram, par Brīvības ielu 150A.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt