Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Salmonelozes uzliesmojums Rīgā

Rīgā uzliesmo salmoneloze – saslimuši 56 bērni

Rīgā atkal uzliesmoja salmoneloze, un visām skolām un bērnudārziem, kuros saslimuši vairāki bērni, bija viens ēdinātājs. LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka šis uzņēmums ir “Kindercatering”, kuram arī 2016.gada rudenī konstatēja neatbilstības higiēnas prasībām, kā rezultātā ar salmonelozi saslima desmitiem bērni.

Slimību profilakses un kontroles centrs sadarbībā ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) pašlaik skaidro iemeslus, kāpēc Rīgā pēdējo nedēļu laikā strauji uzliesmojusi salmoneloze. Saslimuši 56 bērni, pārsvarā - pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi.

Bērnudārziem un arī skolām, kur konstatēta šī infekcija, ir viens ēdiena piegādātājs, kura darbība tagad uz laiku apturēta.  

PVD pārtikas uzraudzības departamenta direktors Ernests Zavadskis LTV pastāstīja, ka pirmie saslimšanas gadījumi reģistrēti 8.janvārī, un produkti, kas, iespējams, bija pie vainas, sen jau apēsti.

PVD pārbadīja bērnu iestādes un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju un nolēma apturēt uzņēmuma darbu uz laiku, bet, rūpējoties par pakalpojumu nepārtrauktību, ļāva atrast citas telpas, kur PVD uzraudzībā notiek ēdiena pagatavošana.

Tāpat ir noņemti vairāki paraugi, bet tajos nav konstatēts infekcijas avots.

Zavadskis piebilda, ka arī bērnu iestādes mēdz neievērot higiēnas prasības, un pret divām iestādēm ir sāktas administratīva pārkāpuma lieta.

Jau vēstīts, ka 2016.gada septembrī vairāki desmiti bērnu 13 Rīgas bērnudārzos, kuros ēdināšanu nodrošina SIA “Kindercatering”, inficējušies ar salmonellu. Pārtikas un veterinārais dienests uzņēmumā konstatēja vairākus higiēnas normu pārkāpumus, tostarp netīrību virtuvē un bērnu ēdiena gatavošanā noteikto ierobežojumu neievērošanu. Par šiem pārkāpumiem PVD uzņēmumam piemērojis 900 eiro sodu.

Tikmēr SIA “Kindercatering” uzstāja, ka notiek "linča tiesa", jo uzņēmuma vaina bērnudārzu bērnu saslimšanā ar salmonelozi nav pierādīta, un uzņēmuma darbinieki nav bijuši salmonellu pārnēsātāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti