Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Prasīs anulēt mandātu Daugavpils mēram

Pašvaldības veido vienotu informācijas tīklu

Rīgā un Ventspilī sāk veidot vienotu pašvaldību informācijas sistēmu

54 pašvaldības sākušas vērtēt iespēju izveidot vienotu informācijas sistēmu, un pie apjomīgā projekta pirmās sākušas strādāt Rīgas un Ventspils novada pašvaldības. Sistēmas izstrādē tiks ņemts vērā „Vienas pieturas aģentūras” princips, kurš darbojas vairākās pašvaldībās.

Latvijas Pašvaldību savienība nākusi klajā ar iniciatīvu izveidot vienotu informācijas – komunikācijas sistēmu. Ierosinājums tika sadzirdēts, projekta „ Koplietošanas IKT resursu attīstība pašvaldību vajadzībām” ietvaros tika piešķirti līdzekļi idejas realizācijai.

“Pašvaldības vienmēr ir diezgan skaļi teikušas, ka mums ir gana daudz risinājumu, jo kur tad cilvēks iet, kad viņam vajag kaut kādu konkrētu risinājumu? Viņš, kā likums, iet uz pašvaldību vai uz kādu tās iestādi. Cik tad normāls cilvēks iet uz ministriju vai uz kādu no tās tiešās pārvaldes iestādēm – daudz mazāk,” stāsta Ventspils domes izpilddirektora vietnieks Egons Spalāns.

Sistēmas izstrādē tiks ņemts vērā „Vienas pieturas aģentūras” princips, kurš darbojas vairākās pašvaldībās. Savukārt pakalpojumu un iespēju loks būs daudz plašāks. Sistēmas izveides pamats būs portāls Latvija.lv, kuru izmantojot ikviens mūsu valsts iedzīvotājs varēs gūt ieskatu jebkuras pašvaldības darbībā.

“Piemēram – cilvēks grib svētku tirdziņā tepat, Ventspils novadā, kādā pagastā piedalīties un tirgot pašdarinātas lietas,” klāsta  Ventspils Digitālā centra direktore Elīna Kroņkalne. “Tad viņš varētu arī Vidzemes pašvaldībā sagatavot atbilstošu iesniegumu, savā pašvaldībā to iesniegumu iesniegt un tepat, Ventspils novadā, atbilstošajā pagastā iesniegums tiktu saņemts, apstrādāts un apstiprināts. Līdz ar to viņam nekur nebūtu jādodas,” stāsta Kroņkalne.

Ventspils novada domē nav vienota klientu apkalpošanas centra, lai gan ideja par tā izveidi pārrunāta vairākkārt. Pagaidām vairākums deputātu uzskata, ka ieguldīt līdzekļus šāda centra izveidē nav racionāli, savukārt jaunā projekta realizācija ļautu izvairīties no papildu izdevumiem. “Mums, protams, nav pagastu pārvaldēs šīs vienotās saites ar valsts iestāžu datu bāzēm. Kad izveido šo vienoto klientu apkalpošanas centru, tad šīs iespējas rodas. Bet nu te tiešām ir vēl diskusiju vērts jautājums, cik tas ir vajadzīgs,” stāsta Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

Jaunā sistēma ļaus iedzīvotājiem informāciju un gan valsts, gan pašvaldību pakalpojumus saņemt vienuviet. Lai centralizētā sistēma darbotos pēc iespējas efektīvāk, vēlama būtu visu pašvaldību piedalīšanās. “Šajā projektā saskatām iespēju pilnveidot savus informāciju un komunikāciju tehnoloģiju resursus un veicināt pakalpojumu attīstību,” neslēpj Ventspils novada domes pārstāve Linda Gaigale.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti