Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Apes novadā ugunsgrēkā iet bojā divi bērni

Rīgā izvēlas Krievijas prezidentu

Rīgā un Daugavpilī gaida rindā, lai nobalsotu Krievijas prezidenta vēlēšanās

Svētdien, 18.martā, kad Krievijā notiek prezidenta vēlēšanas, arī Latvijā darbojas pieci balsošanas iecirkņi, kuros savu izvēli var izdarīt Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi. Kā novēroja Latvijas Radio, Daugavpilī vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Krievijas konsulātā, par iespēju atdot savu balsi vēlētāji stāv rindā. Arī Rīgā LTV novēroja rindas pie vēlēšanu iecirkņa.

Vēlēšanu apgabalā, par kuru atbild Krievijas konsulāts Daugavpilī, dzīvo apmēram 8000 Krievijas pilsoņu. Svētdien šis balsošanas iecirknis darbu sācis plkst.8, un jau ap tā atvēršanas laiku bija izveidojusies vēlētāju rinda.

Pie vēlēšanu iecirkņa sastaptie cilvēki pastāstīja, ka cenšas piedalīties katrās Krievijas vēlēšanās, gan balsojot par kaimiņvalsts prezidentu, gan par parlamentu.

Krievijas ģenerālkonsuls Daugavpilī Andrejs Vladimirovs pastāstīja, ka pirmajās divās balsošanas stundās paguva nobalsot 700 cilvēku: “Viennozīmīgi, būs pāri 3000 cilvēku un varbūt vairāk. Es orientējos uz to, ka Valsts Domes vēlēšanās 2016.gadā bija apmēram 3500 [vēlētāju Daugavpilī]. Es nedaudz pazemināju skaitļus. Es domāju, ka būs pat 4000, varbūt pat 5000. Pagaidām negribu prognozēt.

Bet pie mums ir rinda, un tā nemazinās. Tas liecina par to, ka būs liels vēlētāju skaits. Tas kopumā Latvijai ir tradicionāli.”

Šajā iecirknī bija iespējams balsot arī dienu iepriekš, 17.martā, kad kopumā Daugavpilī nobalsoja 800 cilvēku, informēja Vladimirovs. Sestdien uz vēlēšanu iecirkni arī tika organizēts bezmaksas transports no Rēzeknes, Krāslavas, Preiļiem, Ludzas un Līvāniem.

Krievijas ģenerālkonsuls Daugavpilī norādīja, ka ne sestdien, ne svētdien nekādu incidentu neesot bijis.

Arī Rīgā pie Krievijas vēstniecības ir izveidojusies gara rinda ar vēlētājiem, kuri piedalās Krievijas prezidenta vēlēšanās. Rinda bija vērojama vairāku kvartālu garumā, un pārsvarā lemt Krievijas nākotni bija atnākuši cilvēki gados, ziņo LTV. 

Uzrunātie balsotāji bija noskaņoti pozitīvi, un ilgs gaidīšanas laiks viņus neesot mulsinājis.

KONTEKSTS:

Svētdien, 18.martā, Krievijā notiek prezidenta vēlēšanas, kurās lielākais Krievijas varas iestāžu izaicinājums ir iedzīvotāju līdzdalība šajās vēlēšanās.

Vēlēšanās kopumā piedalās astoņi kandidāti, tomēr visas prognozes pārliecinošu uzvaru sola līdzšinējam Krievijas līderim Vladimiram Putinam. Tas būs jau viņa ceturtais pilnvaru termiņš šajā amatā. Pirmo reizi par prezidentu Putins tika ievēlēts 2000.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti