Rīgā un Daugavpilī 9. maija pasākumi norit mierīgi; Rīgā 15 aizturētie

9.maija pasākumos Rīgā, Uzvaras parkā, noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus kopumā 15 cilvēkiem, līdz ar to pieķerto likumpārkāpēju skaits ir gandrīz divreiz mazāks nekā pērn, kad analoģiskā laika periodā Uzvaras parkā protokoli tika noformēti 27 pārkāpējiem, informēja Valsts policijā. Kopumā 9.maija pasākumi norit mierīgi. Plaši pasākumi notiek arī Rēzeknē un Daugavpilī.

Saistībā ar 9. maija pasākumiem pie Uzvaras pieminekļa Rīgā, Pārdaugavā, jau kopš vakardienas ieviesti vairāki satiksmes ierobežojumi. Piemēram, vairākās ielās liegta automašīnu apstāšanās. Ar dažādiem ierobežojumiem gājējiem un braucējiem jārēķinās visas šis dienas garumā, brīdināja Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Tā dēvētās "Uzvaras dienas" gājienā ar nosaukumu "Nemirstīgais pulks", kas Rīgā notiek maršrutā Aleksandra Grīna bulvāra stūris-Slokas iela-Uzvaras parks, piedalās vismaz 2000 cilvēki, novēroja aģentūra LETA.

Pēc organizatoru - biedrības "9.may.lv" - aplēsēm, līdz plkst.21.30 pasākumus kopumā varētu būt apmeklējuši aptuveni 115 000 līdz 120 000 cilvēku. Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, pērn 9.maija svinības Uzvaras parkā līdz plkst.21, pēc organizatoru aplēsēm, bija apmeklējuši aptuveni 150 000 cilvēku.

Valsts policijas priekšnieka vietnieks un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte
00:00 / 00:50
Lejuplādēt

Kā informēja VP preses pārstāve Ilze Jurēvica, līdz plkst.23 policija deviņiem Uzvaras parka apmeklētājiem bija noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā, bet divi cilvēki bija tikuši pie protokoliem par dzīvesvietas nedeklarēšanu. Viens svinētājs tika pieķerts, būdams narkotisko vielu ietekmē, citam protokols tika noformēts par sīko huligānismu, bet vēl vienam - par Padomju Savienības simbolikas neatļautu izmantošanu.

Vienai personai tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols gan par sīko huligānismu, gan nepakļaušanos likumsargiem, pastāstīja Jurēvica.

Arī Daugavpilī pasākumi notiek bez incidentiem. Latvijas otrajā lielākajā pilsētā 9. maija pasākumos piedalās daudzi tūkstoši cilvēku.

"Ir jāņem vērā, ka sākas transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas ierobežojumi Pārdaugavas pusē - gan Raņķa dambī, Slokas ielā, Uzvaras bulvārī (abās pusēs), Ojāra Vācieša ielā un vēl daudzās citās. Tāpēc aicinām Pārdaugavas iedzīvotājus vai viesus sekot līdzi ceļa zīmēm. Savukārt 9. maijā jāņem vērā, ka no plkst.16 līdz 18 notiks gājiens pa maršrutu Aleksandra Grīna bulvāris-Uzvaras parks-Bāriņu iela-Uzvaras parks. Šajos posmos nepieciešamības gadījumā policija ierobežos vai slēgs gājēju un transportlīdzekļu satiksmi. Līdz ar to laika posmā no plkst.16 līdz 18, ja būsim Pārdaugavas pusē, esam uzmanīgi un rēķināmies ar to, ka gadījumā, ja šī satiksme tiks apstādināta, tad var veidoties satiksmes sablīvējumi," iepriekš stāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" ceturtdienas, 9. maija, rītā sacīja, ka galvaspilsētā kopš vakardienas ir ieviests pastiprināts uzraudzības režīms. Policijas uzdevums ir nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību gan pasākuma norises vietā, gan citviet pilsētā. Saskaņā ar policijas prognozēm pasākumos varētu piedalīties vairāk nekā 10 000 apmeklētāju. Policija arī pieļauj, ka var notikt dažādas provokatīvas darbības - pārsvarā pretēju viedokļu paušana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti