Rīta Panorāma

Versaļā atjaunota «Karaļa kapella»

Rīta Panorāma

Telefonintervij ar NMPD pārstāvu Ilzi Bukšu

Intervija ar Operatīvās pārvaldes priekšnieku Jāni Grīnbergu

Rīgā ugunsgrēkā hostelī gājuši bojā 8 cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgā, ugunsgrēkā ēkā Merķeļa ielā 8, atrasti astoņi bojāgājuši cilvēki, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD pārstāve Agrita Vītola
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Trešdienas, 28. aprīļa, agrā rītā plkst.4.43 VUGD saņēma izsaukumu uz Merķeļa ielu Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega sešstāvu ēkas augšējā stāva dzīvoklis un jumts. 

8 bojāgājušie 

Sākotnēji ziņots, ka ugunsgrēkā ēkas degošajā stāvā atrasti 7 bojāgājuši cilvēki, bet vēlāk VUGD pārstāve Agrita Vītola Latvijas Radio pastāstīja, ka atrasts vēl viens bojāgājušais.

Vēl deviņi cilvēki ir nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, bet evakuēti 24 cilvēki, tostarp divi bērni.

NMPD pārstāve Ilze Bukša
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

NMPD pārstāve Ilze Bukša pastāstīja, ka slimnīcās nogādāti seši cilvēki, kuri ir vidēji smagā stāvoklī. Viņi guvuši apdegumus un saindējušies ar dūmiem un apreibinošām vielām. Notikuma vietā apskatīti vēl divi cilvēki, bet nav bijis nepieciešams viņus hospitalizēt.

Nelaimē bojāgājušo un cietušo vidū ir ārzemnieki. Ugunī sadegušie nav identificējami, un policija atzīst, ka būs nepieciešami pat DNS testi, lai noteiktu viņu personības. Valsts policijas priekšnieka vietnieks Andrejs Grišins pastāstīja, ka nāksies identificēt mirušos, lūdzot ekspertu atbalstu. Identifikācija var ieilgt.  

Tāpat zināms, ka šajā namā dzīvojuši vismaz trīs ārvalstu studenti, kuri ugunsgrēka laikā paguvuši evakuēties un nav cietuši, informē Valsts izglītības attīstības aģentūra.

Saistībā ar Rīgā, Merķeļa ielā, notikušo ugunsgrēku ir izveidots vienotais tālruņa numurs +371 67829250 un e-pasta adrese: [email protected] Piederīgajiem zvanot vai rakstot iespējams noskaidrot aktuālo informāciju saistībā ar ugunsgrēkā bojā gājušajiem.

Līdzjūtību ugunsgrēkā bojāgājušo tuviniekiem izteicis Valsts prezidents Egils Levits. 

Ugunsgrēks hostelī

Degošā ēka ir valsts īpašums, paziņoja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Attīstībai/Par!").

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas Radio Staķis pastāstīja, ka degušajā ēkā atrodas hostelis, kas sniedzis pakalpojumus par visai zemām cenām. Notikuma vietā bija ārzemnieki, visticamāk, ārzemju studenti, kuri izmantoja hosteļa pakalpojumus. Vēlāk noskaidrots – hostelis dzīvoklī izbūvēts nelikumīgi.

Rīgas dome gatava palīdzēt ar izmitināšanu ugunsnelaimes skartajiem. Līdz šim izmitināšanai pieteikušies septiņi cilvēki. Savukārt sociālie dienesti sniegs atbalstu, lai cilvēkiem būtu drēbes. Tāpat pašvaldība gatava palīdzēt ar dokumentu atjaunošanu, pastāstīja Staķis.

VUGD pārstāve Agrita Vītola intervijās LTV un Latvijas Radio pastāstīja, ka degošās telpas iekārtotas kā izmitināšanas vieta – garš gaitenis ar ieejām vairākās dzīvojamās telpās.

LTV uzzināja, ka dzīvoklī nakts bija nemierīga. Vispirms tur vairākkārt tika saukta neatliekamā palīdzība. Bija pārdozētas narkotikas. Tālāk sekoja kautiņš, un viena no iemītniecēm zvanīja policijai, jo apreibušie īrnieki traucēja pārējo naktsmieru. 

''Bija bail... Viņi kāvās, es izsaucu policiju. Viņi pat pretojās policijai, aizgāju gulēt, un piecēlos dēļ tā, ka dzirdu, ka kaut kas sprāgst. Zem durvīm... oranža gaismiņa," stāstīja notikušā aculieciniece Viktorija.

Oranžā gaismiņa bija liesmas. Viktorija pastāstīja, ka katrs glābies, kā varējis: "Rāpus... Ātrie saka, ka vajag ārstus... Ir cilvēki, kam vajag vairāk palīdzību... Pliks... mugurkauls bija redzams."

To, ka dzīvoklī iemītnieku bija daudz un katram sava istaba, apliecināja arī Latvijas Radio uzrunātie ēkas iedzīvotāji.

„Esmu šoka stāvoklī, tagad braukšu uz darba vietu. Man pat apdega mati, redzat? Es arī dzīvoju sestajā stāvā, ugunsgrēks izcēlās man blakus istabā. Visiem tur dzīvojošiem katram sava istabiņa, visiem kopēja virtuve. Cilvēku tur dzīvoja pietiekami daudz. Man tur tajā istabā palika visas manas mantas. Iznācu ārā basām kājām, redz, cilvēki man apavus iedeva, jaku iedeva,” stāstīja viens no viņiem.

Dzēšanas laikā - ierobežota satiksme 

Cilvēku glābšanā un ugunsgrēka dzēšanā papildus piesaistīti VUGD un citu operatīvo dienestu resursi. Notikuma vietā strādāja 53 ugunsdzēsēji glābēji.

Plkst.08.03 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet plkst.12.10 ugunsgrēks likvidēts. Degšanas platība – 250 kvadrātmetri. 

VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks Jānis Grīnbergs LTV atklāja, ka notikuma vietā bija dzelzs durvis ar koda atslēgu un glābējiem bija problēma tikt tur iekšā. 

Satiksme Merķeļa ielā posmā no Marijas ielas līdz K. Barona ielai ir slēgta, tostarp sabiedriskajam transportam.

“Rīgas satiksme” informēja, ka ierobežotās satiksmes dēļ 15. trolejbuss virzienā uz centru brauc līdz Gogoļa/Turgeņeva ielas krustojumam, tad tiek novirzīts pa Turgeņeva ielu uz Gaiziņa ielu un tālāk atpakaļ uz Višķu ielu; tiek izlaistas vairākas pieturvietas. Trolejbusi, kas aprīkoti ar dīzeļģeneratoru, un autobusi pēc iespējas tiek novirzīti pa Marijas ielu. 17. trolejbuss kursē līdz Brīvības piemineklim un atpakaļ uz Purvciemu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti