Rīgā tūristu skaits audzis par 11%; visvairāk viesu no Krievijas, Vācijas, Igaunijas

Salīdzinot ar pērno gadu, šogad tūristu skaits Rīgā palielinājies vidēji par 11 procentiem, liecina Rīgas Tūrisma attīstības biroja apkopotie dati. Pašu Ziemassvētku brīvdienu laiku gan nozare dēvē par samērā rāmu, taču Jaungada tuvošanās un gada sākums viesnīcu un restorānu nozarē esot darbīgs.

Rīgā tūristu skaits audzis par 11%; visvairāk viesu no Krievijas, Vācijas, IgaunijasLaura Dzērve
Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā jau vairākus gadus ir viens no galvenajiem tūristu magnētiem šajā laikā, atzīst nozares organizācijas.

Visa gada griezumā dati par tūristu skaitu Rīgā ir iepriecinoši, salīdzinot ar pērno gadu, saka Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītāja Vita Jermoloviča:

„Ir palielinājies tūristu skaits vidēji par 11 procentiem, gala rezultāti – statistikas dati – būs februāra beigās, tad mēs zināsim precīzi. Ir atgriezušies atkal un pirmajā vietā ir viesi no Krievijas, otrā vietā no Vācijas, trešais lielākais tūristu skaits atbraucis no Igaunijas, tad ir Somija, Lielbritānija, Lietuva”.

Biroja ieskatā, tas ir reklāmas un Rīgas atpazīstamības kampaņu rezultāts. Ziemassvētki gan ir laiks, ko cilvēki lielākoties pavada savās valstīs mājās ar ģimeni, novērojusi Vita Jermoloviča. Taču, ja ir garās brīvdienas, tad tūristi pēc Ziemassvētkiem arī mēdz doties ceļojumā, piemēram, uz Rīgu. Protams, brauc tūristi no Krievijas, kuriem Ziemasvētki nav katoļu Ziemassvētku laikā, un brauc arī Jauno gadu sagaidīt.

Latvijas Radio arī uzrunāja pilsētas viesus:

„Paskatīties, protams, Ziemassvētkus – jūsu Ziemassvētkus. Ar vīru esam no Krievijas, un te būsim līdz svētdienai, jo pirmdien mums ir darba diena. Pirmā reize Latvijā, taču vienmēr esam vēlējušies atbraukt. Kāpēc? Tas ir gan padomju kino: „17 pavasara mirkļi”, „Šerloks Holmss”, gan arī man viena draudzene ir no Rīgas”.

„Biju dzirdējusi, ka Ziemassvētku tirdziņš Rīgā ir viens no labākajiem Eiropā. Mēs esam ģimene no Honkongas, un Rīgā būsim vienu dienu. Mūsu ceļojuma maršruts ir Somija, Igaunija, Latvija, Norvēģija. Manuprāt, tieši Eiropā var izjust tādu īstu Ziemassvētku atmosfēru.”

„Atbraucām šurp uz Ziemassvētkiem. Mēs esam draugi no Singapūras, kas šobrīd studē dažādās Eiropas universitātēs, un šī ir atkalsatikšanās Ziemassvētku ceļojumā uz Lietuvu, Latviju un Igauniju. Labprāt uzklausītu kādus ieteikumus, kur ir kāda liela Ziemassvētku ballīte”.

„Reizi pusgadā cenšamies šurp atbraukt, paši esam no Baltkrievijas. Ļoti te patīk, īpaši atmosfēra pirms Ziemassvētkiem. Visas šīs mazās detaļas – māju, restorānu rotājumi, svētku atmosfēra viesnīcā un uz ielas. Svētki visos sīkumos. Mūsu valstī tik ļoti neatzīmē Ziemassvētkus, vairāk Jauno gadu”.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis atzīst, ka nozare uz Ziemassvētku laiku skatās plaši:

„Ziemassvētki parasti ir tāds vienmērīgs un salīdzinoši rāms laiks, kas ir tieši Ziemassvētku brīvdienas – 24. līdz 27.decembris. Bet tad savukārt, sākot ar Jaunā gada tuvošanos, ar 28., 29.decembri – tad gan ir Rīga ļoti pilna, to ikviens arī redzēs, kurš tajā laikā būs Vecrīgā, ka tas laiks līdz 10.janvārim, 12.janvārim būs ļoti pilns. Tas ir viesnīcu un arī restorānu biznesā ļoti aktīvs, rosīgs laiks, kad ir jāstrādā, kad ir jārada Jaunā gada, gadu mijas iespaids”.

Jānis Pinnis arī piebilst, ka tieši gada sākums līdz pareizticīgo Ziemassvētkiem varētu līdzināties karstākajam tūrisma periodam vasaras laikā. Viesnīcu un restorānu asociācija prognozē, ka viesnīcniekiem šī gada rādītāji varētu būt pat nedaudz labāki nekā pērn, jo ir pieaudzis tūristu skaits, audzis viesnīcu skaits un arī izdevies nedaudz paaugstināt cenas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt